"Amazon" drąsiai kibo į "Apple" atlapus

Kiekvienas šiandien apsilankęs „Amazon“ amerikietiškoje svetainėje išvys akį traukiančią reklamą: „Daug daugiau už daug mažiau“ (angl. Much More for Much Less) ir šalia „Kindle fire HD“ planšetinio kompiuterio, uždengiančio „iPad mini“, nuotrauką. Gana drąsi „Amazon“ produkcijos reklama, tiesa?

Šioje reklamoje „Amazon“ išryškino visus „Kindle Fire HD“ privalumus ir sumenkino konkurentų „Apple iPad mini“ trūkumus. Skelbiama, kad naudodamiesi „Amazon“ planšetiniu kompiuteriu galėsite mėgautis HD kokybe, o jei pasirinksite „iPad mini“ – teks pasitenkinti standartiniu, mažos raiškos vaizdu. Iš tiesų „iPad mini“ ekranas didesnis – 7,9colių įstrižainės, o „Kindle Fire HD“ – 7 colių, tačiau „Amazon“ reklamoje išskiria savo gaminio ekrano HD kokybę ir pabrėžia, kad „Kindle Fire HD“ ekrano raiška 1280x800, o konkurentų – 1024x768, taip pat pabrėžiama, kad „Amazon“ produkto ekrane taškų tankis yra 216 ppi, o štai „iPad mini“ – viso labo 163 ppi. Taigi akivaizdu, kad pagal reklamoje pateiktus duomenis „Amazon“ laimi. Be to, pabrėžiamas „Kindle Fire HD“ pranašumas – stereo garsiakalbiai, kai „iPad“ įdiegti tik mono.

Žinoma, labiausiai „Amazon“ akcentavo galimybę planšetiniame kompiuteryje naudojamus failus pasiekti kitais įrenginiais – „iPad“, „iPhone“, išmaniaisiais telefonais su „Android“ ar „Windows“ operacine sistema ir pan. Reklamoje pabrėžta, kad jei įsigysite „iPad mini“, teks naudotis vien „Apple“ sukurta produkcija.

Nepamiršta paminėti ir „Kindle FreeTime“ paslaugos. Tai galimybė sukurti atskiras paskyras mažiesiems, kuriose gali atsidurti individualūs kiekvienam vaikui aktualūs užsiėmimai: knygos, televizijos laidos, filmukai ir t. t. Be to, suteikiama galimybė riboti jų praleidžiamą laiką prie kompiuterio. Reklamoje skelbiama, kad „Apple“ tokios paslaugos savo klientams nesiūlo.

Galiausiai akcentuojama kaina, ko gero, yra vienas svarbiausių kriterijų ketinant įsigyti naują prekę. „Kindle Fire HD“ kainuoja 199 JAV dolerius (maždaug 533 litus), o „iPad mini“ – 329 dolerius (apie 881 litus). Toks argumentas greičiausi patiktų daugeliui.

Kad „Amazon“ produktas atrodytų dar geresnis, į reklamą įdėtos citatos iš žiniasklaidos vertinimų. Pavyzdžiui, CNET skelbia: „Kindle Fire HD“ garsiakalbiais sklinda garsi ir švari muzika. Planšetinių kompiuterių rinkoje geresnio dar nebuvo“, o „Mashable“ praneša: „Ekranas tobulai šviesus, o grafika aiški“ ir pan.

Aišku, „iPad mini“ pranašumai reklamoje lyg netyčia pamirštami. „Apple“ planšetėje įdiegtos dvi kameros, o „Kindle Fire HD“ – tik viena. Be to, „iPad mini“ planšetinis kompiuteris yra ir plonesnis, ir lengvesnis. Vis dėlto tokia reklama „Amazon“ parodė, kad jų produktas – vertas dėmesio ne mažiau nei „Apple“.

   

Facebook komentarai