"Apple" įrenginius gaminančioje įmonėje dirbo nepilnamečiai

Kinijos įmonės "Foxconn", gaminančios nemažai "Apple" produkcijos, vadovybė pripažino priėmusi į darbą nepilnamečius, informuoja BBC.

"Mes prisiimame visą atsakomybę už nepilnamečių samdymą. Visi darbuotojai, susiję su šiuo incidentu, bus atleisti", - teigiama įmonės vadovybės pareiškime.

Pasak įmonės vadovų, kompanijos darbuotojai turėjo patikrinti mokyklų atsiųstų moksleivių amžių, užuot pasikliovę mokslo įstaigų sąžiningumu, nes jos neturi teisės siųsti dirbti asmenų, jaunesnių nei 16 metų. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad kai kurie "Foxconn" "darbininkai" buvo dvejais metais jaunesni.

"Foxconn" pati ėmėsi tirti incidento aplinkybes, kai kinų organizacija, atstovaujanti darbuotojų interesams, pateikė oficialų paklausimą. Kiek anksčiau panašus skandalas buvo kilęs dėl "Samsung" produkciją gaminančios įmonės, tačiau jis buvo paneigtas, pareiškus, jog dalis darbuotojų yra praktiką atliekantys studentai.

Tai jau ne pirmas skandalas, susijęs su kinų gamykla "Foxconn". Įmonės darbuotojai, nepatenkinti darbo sąlygomis, ne kartą rengė streikus, keletas darbuotojų, nepakentę "stresinės atmosferos", nusižudė. Vėliau darbuotojų streikai buvo malšinami iš pradžių vos ne absurdiškomis priemonėmis, pvz.  draudžiant darbuotojams žudytis, vėliau - padidinant jų algas.

   

Facebook komentarai