Arvydo grybu salotos iš "Karališkų Trimitų" receptas

  • Paruošimo laikas: Apie 5 min.

Ingredientai:

  • Actas, baltojo vyno ar citrinos sultys, 2 valgomieji šaukštai
  • Alyvuogių aliejus, šviesus, 2 valgomieji šaukštai
  • Česnakas, mažas askaloninis česnakas (shallot), 1 vienetas
  • Šparaginės pupelės, plonos, 170 gramų
  • Cikorija, nedidelė, 1 vienetas
  • Grybai, Karališki Trimitai, 120 gramų
  • Druska
  • Juodieji pipirai, malti

Gaminimo eiga:

Pirmą kartą šiuos grybus pamačiau japonų maisto prekių krautuvėje. Jie atrodė labai skaniai ir buvo savo drūtumu panašūs į lietuviškus baravykus. Nusprendžiau pamėginti. Iki tol naudojau lietuviškus miško grybus ir iš krautuvės pirktus šampinjonus, portabelas, šiitake, enoki ir kt.
Kaip sakoma, pamėginsi – nepagadinsi. Pamėginau ir… įkliuvau. Dabar jie beveik išstūmė šampinjonus ir, kai kuriais atvejais, portabelas. Ir tai ne “stebūklingi grybai”, paprasčiausia jie tiesiog puikaus skonio.

“Karališkieji Trimitai” arba juos dar vadina “vištienos šlaunelės, augančios miške”, (Pleurotus eryngii) turi stangrią, mėsingą tekstūrą ir pikantišką skonį. Skirtingai nuo daugelio kitų grybų, keptas ar virtas kotas turi tą patį skonį ir tekstūrą kaip ir kepurėlė. Nuostabaus skonio, kai supjaustytus griežinėliais sauté, kol krašteliai tampa auksiniai rusvi. Jų tekstūra tampa lygi, vienalytė, lengvai stangri kremtant ir su nedideliu gurgždesiu pabaigoje.

Gaminimas:
Nuplauti ir nudžiovinti cikorijas tada plonai įstrižai supjaustyti. Mažame dubenėlyje sumaišyti actą, alyvų aliejų ir šalotes. Du šaukštus šio padažo kitame dubenyje sumaišyti su cikorija ir palikti 15-ai minučių. Nuplauti ir apipjaustyti šparagines pupeles. Pakepinti kol taps lengvai traškios. Palikti atvėsti.

Nuplauti grybus ir įstrižai supjaustyti 3-4 mm storio griežinėliais, mažesnius grybus suraikyti išilgai. Įkaitinti keptuvę ir įpilti šviesaus alyvų aliejaus tik tiek, kad užtektų apvolioti grybus. Sudėti grybus ir druskos bei pipirų pagal skonį, sauté kol suminkštės, lengvai apvys, o krašteliai pasidarys auksiniai rusvi.

Į lėkštės vidurį įdėti krūvelę cikorijos, uždėti sluoksnį šparaginių pupelių ir apšlakstyti pradžioje pagamintu padažu. Uždėti ant viršaus grybus ir patiekti nedelsiant.

Skanaus ir į sveikatą!

   

Facebook komentarai