Baigėsi pirmas VU Vaikų universiteto studijų semestras

Vilniaus universiteto jauniausieji studentai sėkmingai baigė pirmą studijų semestrą. Vakar jie išklausė informatikos paskaitą. Aktyviausi vaikai dalyvavę visose penkiose paskaitose užpildė visus studijų knygelės įrašus. Tęsti studijų VU Vaikų universitete mažieji smalsuoliai bus sukviesti žiemą.

Paskutinėje paskaitoje vaikai nukeliavo į Virtualaus Pasaulio laboratoriją. VU Matematikos ir informatikos fakulteto Kompiuterijos katedros lektorius Linas Būtėnas atskleidė daug informatikos mokslo paslapčių. Dėstytojas „studentus“ supažindino su komunikacijos technologijų raida. „Anksčiau norėdami pranešti žinią apie pavojų žmonės degino laužus, bendravo optiniu, vėliau elektromagnetiniu telegrafu, telefonu. Šiandien informacija mus pasiekia labai greitai“, – aiškino L. Būtėnas. Internetas – didelis laimėjimas, palengvinantis tarpusavio bendravimą.

Lektorius paskaitoje pasakojo, kaip kompiuteriai bendrauja vienas su kitu ir kaip mus pasiekia elektroniniai laiškai. Kalbėjo apie „paštininkus“, kurie tvarkingai išskirsto laiškus į pašto dėžutes, kad šie nepasiklystų didžiulėje interneto erdvėje ar sankryžoje. Pasak L. Būtėno, visi pasaulio kompiuteriai susijungia į didelį tinklą, panašų į žvaigždžių galaktiką, kurioje kiekviena žybsinti žvaigždutė – kompiuteris. „Kai siunčiamas laiškas, kompiuterinė sistema ieško kelio, kad laiškas kuo greičiau mus pasiektų. „Nematomi paštininkai“ tą kelią atrenka ir prižiūri, kad gautume laišką“, – vaizdžiai pasakojo lektorius.

Vaikai susidomėję klausėsi paskaitos. Didžioji jų dalis prisipažino, kad moka naudotis kompiuteriu ir rašo elektroninius laiškus. Juos sužavėjo, kad daugelis sudėtingų darbų atliekami kompiuteriu. Net ir automobilių gamintojai naudodamiesi specialiomis programomis kuria ir išbando naujus automobilius. Jauniausius studentus sužavėjo galingi superkompiuteriai, atliekantys sudėtingus skaičiavimus ir stebinantys įspūdingais gabaritais, primenančiais spintą.

Baigusius pirmą vasaros studijų semestrą jauniausius universiteto studentus sveikino VU akademinių reikalų prorektorius Juozas Galginaitis. Jis vaikus kvietė aktyviai domėtis mokslu ir tęsti pradėtas studijas VU Vaikų universitete, o vėliau tapti tikrais universiteto studentais.

Į VU Vaikų universitetą šią sesiją buvo sukviesta apie 1200 vaikų. Organizatoriai teigia, kad vaikų noras paragauti studentų duonos viršijo lūkesčius. „Norinčiųjų dalyvauti ir laukiančių kito paskaitų ciklo jau turime daugiau, nei galima sutalpinti viename paskaitų cikle“, – džiaugėsi VU Studijų direkcijos vyriausioji specialistė Eglė Saikauskienė.

Paskaitas vaikams skaitę dėstytojai liko patenkinti pirmuoju debiutu prieš tokių jaunų studentų auditoriją. Daugelis jų pripažino, kad vaikai labai aktyvūs ir net pralenkia tikruosius studentus.

Kaip ir kiekvienos paskaitos pabaigoje, gavę dovanų po graikišką riešutą – išminties simbolį, vaikai išskubėjo susitikti su tėvais. Vakar tėveliai klausėsi VU docento Dobilo Jono Kirvelio paskaitos „Apie smegenis, kurios kuria“.

   

Facebook komentarai