"Energy Seed" koncepcija - išradingas būdas panaudoti išsekusias baterijas

Visi žinome, jog šarminės baterijos labai teršia gamtą, jei jos išmetamos kur papuola arba neperdirbamos. Tinkamiausias būdas jomis atsikratyti - nusiųsti į specialius perdirbimo centrus. Šiam tikslui kai kur įrengiami surinkimo konteineriai, tačiau jų dažniausia būna per mažai, o žmonėms jas išmesti kartu su buitinėmis šiukšlėmis yra paprasčiau.

Taip šimtai tonų panaudotų baterijų atsiduria viso pasaulio sąvartynuose. Čia jų toksinis turinys metų metus sunkiasi į žemę, teršdamas mūsų pačių aplinką.

Sprendimą šiai problemai būtų galima rasti. Pavyzdžiui, dizaineriai Sungwoo Park ir Sunhee Kim sugalvojo "Energy Seed" ("Energijos sėkla") koncepciją. Tai yra iš esmės paprasta iš šviesos diodų (LED) sukonstruota lempa, kurią maitinti galėtų panaudotos šarminės baterijos. Koncepcijos idėja yra skatinti žmones išmesti panaudotus energijos šaltinius būtent į šią lempą - jos pagrinde šiam tikslui įrengtos angos, talpinančios visų standartinių dydžių baterijas. Įrenginys apjungia visų jų energijos likučius ir jais maitina efektyvų gatvę apšviečiantį apskritimo formos LED žiedą.

Žinoma, laikui bėgant visos angos užsipildytų, ir problema vėl atsirastų - kas jas surinks ir nugabens į perdirbimo įmones. Tačiau galbūt žmonių pesimizmas šį kartą jau būtų mažesnis.

   

Facebook komentarai
reklama