ES kurs bendrą greitojo reagavimo karinių sraigtasparnių pulką

Europos Sąjungos šalys ketina sukurti bendrą karinių sraigtasparnių aviacinį pulką, skirtą greitai reaguoti į „ekstremalias situacijas“ ES teritorijoje ir vykdyti įvairias operacijas už jos ribų, pranešė „Defense News“.

Leidinio žiniomis, toks pasiūlymas pateiktas neoficialiame dokumente, kurį šiuo metu nagrinėja ES šalių gynybos ministrai. Į tokio aviacinio pulko sudėtį siūloma įtraukti karinius transportinius ir atakos sraigtasparnius.

Planuojama, kad bendrąjį ES sraigtasparnių padalinį galėtų sudaryti apie 20 kovinių mašinų: sunkieji, vidutiniai bei lengvieji transportiniai bei keli smogiamieji sraigtasparniai. Pagrindinė šio pulko paskirtis – paieškos ir gelbėjimo operacijos, žvalgyba bei riboto pobūdžio koviniai veiksmai, teigiama pranešime.

Į šį sraigtasparnių pulką galėtų būti įtraukti kai kuriose ES šalių karinėse oro pajėgose naudojami sraigtasparniai NHI NH-90 ir „Mi-17“. Be to, manoma, kad pulko reikmės būtų galima užsakyti ir naujų kovinių mašinų.

Kiek kainuotų bendro naudojimo sraigtasparnių pulko suformavimas, kol kas neskelbiama. Kol kas nežinoma ir tai, kas jam vadovaus – NATO, jungtinė ES šalių vadovybė ar atskiros ES valstybės, kuri keisis rotacijos principu, karinė vadovybė.

   

Facebook komentarai