Estijos miškų gyvenimas – internete

Internetinės tiesioginės transliacijos miestuose tikrai nėra naujovė, tačiau estai šią idėją perkėlė į naują lygį – dabar kiekvienas, būdamas namuose ar darbe, gali stebėti baltiško miško gyvenimą tiesiogiai internetu tinklalapyje „Looduskalender“, informuoja Estijos turizmo valdyba. Per praėjusius metus šį puslapį aplankė 6 milijonai viso pasaulio gyventojų. Be to, Estijoje šis tinklalapis buvo pripažintas labiausiai atitinkančiu „estų dvasią“ – dienraščio „Eesti Päevaleht“ konkurse puslapis laimėjo pagrindinį „estiškiausio dalyko“ apdovanojimą.

„Laimėjimas tik įrodo, jog estų pagrindiniai pomėgiai yra naujosios technologijos ir saugoma gamta. Laimėjimas yra mūsų lankytojų nuopelnas – pastebėjome, jog jie vis ilgiau užtrukdavo tinklalapyje, matyt, gamtos mylėtojus sutraukė raminanti gamtos energija. „Looduskalender“ yra kolektyvinis kūrinys, galima sakyti, kad prie jo prisideda ne tik tinklalapio kūrėjai, bet ir pati gamta“, – teigė tinklalapio redaktorius ir idėjos autorius Gennady Skromnovas.

Šiuo metu tinklalapis „Looduskalender“ tiesiogiai transliuoja dvylikos kamerų vaizdą, kuris kas mėnesį sutraukia vis daugiau lankytojų iš viso pasaulio. Pirmoji internetinė kamera buvo įjungta 2005 metais – ja žiemos metu buvo stebimi paukščiai. Internetinio puslapio veikimas šiuo metu užtikrinamas naujausia technika, puslapis nuolatos papildomas naujomis transliacijomis. Šiuo metu populiariausios transliacijos – Jūrinio erelio ir Juodojo gandro lizdai.

Gamtos mylėtojai internetiniame puslapyje gali keistis informacija, diskutuoti naujausių įvykių temomis bei daryti sustabdyto vaizdo nuotraukas. Prie puslapio prisijungia ir ekspertai, kurie padeda puslapio lankytojams susigaudyti laukinėje gamtoje, pavyzdžiui, identifikuoja nufilmuotų paukščių ar gyvūnų rūšis.

Estijos miškų gyvenimą galite rasti adresu http://www.looduskalender.ee

   

Facebook komentarai