Kaip keitėsi „Samsung Galaxy S“ telefonai nuo pat šios serijos pradžios

Pirmasis „Samsung Galaxy S“ prekyboje pasirodė 2010 metų vasarą. Išmaniojo pasaulio duris atvėręs „Galaxy S“ evoliucionavo iki šių dienų flagmano „Galaxy S5“. Gimtadienio proga prisiminkime kaip atrodė ši „Galaxy S“ išmaniųjų telefonų serijos evoliucija.

Pirmasis „Galaxy S“ šeimos narys turėjo 4 colių „Super AMOLED“ ekraną ir buvo 9,9 mm storio. Tuo tarpu 2012 metais parduotuvių lentynas pasiekęs „Samsung Galaxy S3“ turėjo didesnį „Super AMOLED“ ekraną – pastarasis siekė jau 4,8 colio ir buvo 8,6 mm storio. Nuo pat pradžių prasidėjusi vis didesnio ekrano ir mažesnės apimties tendencija tęsiasi iki šiol. Naujausias, balandžio mėnesį pasirodęs „Galaxy S“ šeimos atstovas „Galaxy S5“ turi didžiausią, 5.1 colio „Full HD“ „Super AMOLED“ ekraną, o jo storis siekia vos 8,1 mm.

„Galaxy S“ serijos atstovai turi ne tik didesnius ekranus, bet ir platesnę spalvų paletę. Pirmieji „Galaxy S“ ir „Galaxy S2“ buvo tik juodos spalvos. Tuo tarpu „Galaxy S3“ ir „Galaxy S4“ vartotojams buvo pasiūlyti tamsiai mėlynos ir baltos spalvos korpusai. Naujieji flagmanai turi ryškių spalvų korpusą: anglies juodą, baltą, elektrinį žydrą arba vario auksinį ir perforuotą galinį dangtelį.

Pirmajame „Galaxy S“ buvo įdiegta vos 5MP foto kamera. 50 milijonų tiražu parduotame „Galaxy S3“ atsirado naujovė - 1,9 MP priekinė kamera (galinė kamera buvo jau 8 MP). Ši naujovė pasiteisino ir yra vis labiau tobulinama - „Samsung Galaxy S4“ turėjo 13MP galinę foto kamerą, 2MP priekinę kamerą bei „Dual Camera“ funkciją, kuri leido tuo pat metu fotografuoti ir filmuoti naudojant ir galinį, ir priekinį fotoaparatus.

Fotoaparatui išmaniuosiuose telefonuose skiriamas vis didesnis dėmesys. „Samsung Galaxy S4“ buvo pristatyta „vaizdo vaizde“ galimybė ir ne vienas fotografavimui skirtas filtras, efektas, galimybė ištrinti visus nepageidaujamus objektus iš padarytų nuotraukų ar darant nuotrauką įrašyti ją lydintį balsą. Tuo tarpu flagmane „Galaxy S5“ įdiegtas spartus automatinis fokusavimas (iki 0,3 sekundės) ir nauja „Selective Focus“ (Pasirinktinis fokusavimas) funkcija, leidžianti fokusuoti tam tikrą fotografuojamo objekto detalę ir tuo pačiu metu išblukinti foną.

Pirmasis „Galaxy S“ šeimos narys savo vartotojus kvietė atrasti išmanųjį pasaulį. Telefone buvo integruota naršyklė, suteikianti galimybę realiuoju laiku matyti realybę papildančią skaitmeninę informaciją. „Tele Atlas“ suteikė galimybę matyti daugiau lankytinų vietų iš vietos, kurioje esama, pavyzdžiui – už kampo stovinčio traukinio maršrutą arba klientų atsiliepimus apie kavinę kitapus gatvės nukreipus telefono vaizdo kameros objektyvą pasirinkta kryptimi.

„Samsung Galaxy S2“ jau matėsi „S Voice“ funkcijos užuomazgos – telefonas siūlė naudotis pagrindinėmis funkcijomis, tokiomis kaip skambinimas, muzika, žinučių rašymas ar programų paleidimas valdant jas balsu, tačiau veido atpažinimo, valdymo balsu ir judesio funkcijos buvo įvertintos kaip revoliucinės tik po metų pasirodžiusiame „Samsung Galaxy S3“. Išplėtota „S Voice“ funkcija reagavo į vartotojo balsą ir tokiu būdu leido atsiliepti arba atmesti skambutį, pagarsinti ar pritildyti muziką, liepti fotoaparatui fotografuoti arba ryte išjungti žadintuvą pasakius „snooze“!

„Samsung Galaxy S4“ dėmesio sulaukusi naujovė buvo „S Translator“ funkcija, kuri suprato 9 kalbas ir vertė jas ne tik iš teksto į kalbą, bet ir iš kalbos į tekstą. Telefonas galėjo tekstą garsiai perskaityti, o „vertėjas“ suprato ir kameros užfiksuotus užrašus - nufotografavus knygą buvo gaunamas jos vertimas. Be to, kurdama naująjį telefoną, bendrovė suteikė galimybę vairuojantiems susikalbėti su navigacija telefone be prisilietimų prie paties telefono – „S Voice" buvo patobulintas iki „S Voice Drive", kuris vairuotojui gavus žinutę, pasisiūlydavo ją perskaityti balsu.

Tamsiai mėlynos ar baltos spalvos korpusus turintis „Galaxy S 3“ jau turėjo „S Health“ funkciją, skirtą rūpintis sveikata ir sekti jos pokyčius. Tačiau tobulesnė fizinio aktyvumo sistema „S Health 3.0“ buvo įdiegta naujajame „Galaxy S5“. Efektyvus asmeninis fizinio aktyvumo vadovas padeda vartotojui stebėti ir valdyti kasdienę elgseną. Flagmane įdiegti papildomi įrankiai: žingsniamatis, dietos ir pratimų registratorius bei naujas širdies ritmo matuoklis.

Įrenginį taip pat galima naudoti kartu su naujausios kartos „Gear“ produktais. „Gear“ įrenginiai – tai naujos, išmaniųjų laikrodžių kartos atstovai, leidžiantys prisijungti prie interneto, fotografuoti, valdyti telefone įdiegtas programas ar skambučius. Jeigu skambučio metu išmanusis telefonas yra rankinėje, „Gear“ įrenginiai suteikia galimybę atsakyti į skambutį prilietus išmaniojo laikrodžio ekraną.

   

Facebook komentarai