Kosmoso užkariautojai: rusai Brazilijoje žais išskirtine apranga

Jau ketvirtadienį Brazilijoje prasidės XX-as pasaulio futbolo čempionatas, kuriame tarp 32-iejų dalyvių bus ir Rusijos rinktinė, vilkėsianti itin originalią naują aprangą.

Paskutinį sykį planetos pirmenybėse dar prieš 12 metų, 2002-ais, Pietų Korėjoje ir Japonijoje kovoję, bet tada net grupės etapo neįveikę rusai šį kartą tikisi pasirodyti kur kas sėkmingiau.

Tuo tikslu nuspręsta iš pagrindų atnaujinti ir nacionalinės komandos aprangą.

Ji – ne tik revoliuciškai lengva, sverianti viso labo 103 gramus (lengviausia pasaulyje), bet ir unikalaus dizaino.

„Didžiausias jos privalumas – dizainas, kurį įkvėpė mūsų šalies pasiekimai kosmose“, – pažymi Rusijos rinktinės atstovai.

Ir iš tiesų, rusai pasaulio čempionate išsiskirs iš visų: į Braziliją jie nusivežė dviejų tipų aprangą – vyšninę (šeimininkų) ir baltą (svečių). Pirma pagal spalvą primena Kremliaus sieną, o antra – kosmonauto kostiumą.

Ant vyšninės aprangos, po šalies herbu, kaip skelbiama, turėtų būti matomas paminklo „Kosmoso užkariautojams“ atvaizdas. O štai baltą puošia dar originalesnis elementas – išlenkto Žemės rutulio horizonto kontūras, simbolizuojantis vaizdą, kurį 1961 metais pamatė pirmas žmonijos istorijoje į kosmosą laivu „Vostok“ pakilęs ir mūsų planetą apskriejęs Jurijus Gagarinas.

Tokią aprangą sukūrusi firma „Adidas“ tarsi siunčia žinutę visiems: jei jau rusai gal užkariauti kosmosą, tai kodėl negali laimėti pasaulio čempionato Brazilijoje?

Tam, panašu, neprieštarautų ir gynėjas Vasilijus Berezuckis.

„Manau, kad patekimas į ketvirtfinalį ar pusfinalį mums būtų neblogas rezultatas. Bet norisi, žinoma, daugiau“, – svajoja jis.

Saugas Aleksandras Samedovas irgi patenkintas tuo, ką dėvės Brazilijoje.

„Apranga – kaip reikiant: ir graži, ir lengva. Dabar svarbiausia nepadaryti jai gėdos“, – teigė jis.

Rusijos rinktinė žais H grupėje kartu su Belgija, Pietų Korėja ir Alžyru. Rusai pirmame mače su korėjiečiais bus laikomi formaliais aikštės šeimininkais, o dvikovose su belgais ir alžyriečiais – svečiais.

Iš kitų rinktinių aprangų originalumu išsiskiria Gana ir Kamerūnas, kurių marškinėliai išmarginti tautiniais raštais.

   

Facebook komentarai