Kovo 6 d. susigrums gabiausi Lietuvos moksleiviai prof. K. Baršausko fizikos konkurse

Šių metų kovo 6 d. 11 val. Kauno technologijos universiteto Fundamentaliųjų mokslų fakultete (Studentu g. 50, 325F auditorijoje) prasidės penkioliktasis respublikinis prof. K. Baršausko fizikos konkursas moksleiviams.

Profesorius Kazimieras Baršauskas buvo vienas žymiausių Lietuvos fizikų, daug nuveikęs ugdant fizikus respublikoje, labai rūpinosi fizikos mokslo populiarinimu ir dėstymu universitete bei vidurinėse mokyklose. Pirmuosius vadovėlius išleidęs nepriklausomoje Lietuvoje, šį darbą ypač suintensyvino pokario metais. Ištisos moksleivių kartos mokėsi iš prof. Kazimiero Baršausko kartu su kolegomis parašytų vadovėlių. Profesorius plėtė fizikos mokslo tyrimus talentingai nuspėdamas būsimas aktualias fizikos kryptis: puslaidininkių fiziką, ultragarso fiziką ir techniką, branduolinį magnetinį rezonansą. Būdamas pirmuoju ir ilgamečiu Kauno politechnikos instituto, iš kurio išaugo Kauno technologijos universitetas, rektoriumi, šioms problemoms tirti jis sutelkė kolektyvus, iš kurių išaugo daug plačiai žinomų mokslininkų. Prof. Kazimieras Baršauskas priklausė tai tarpukario ir pokario Lietuvos inteligentų kartai, kuriai buvo svetimas pragmatizmas ir karjerizmas, o rūpėjo krašto kultūra ir gerovė.

Siekdama prisidėti prie prof. K.Baršausko atminimo išsaugojimo, KTU Fizikos katedra, kuriai daugiau kaip du dešimtmečius vadovavo profesorius, nuo 1996 metų kasmet organizuoja prof. K.Baršausko fizikos konkursą, kuriame dalyvauja gimnazijų ir vidurinių mokyklų vyresniųjų klasių moksleiviai. Konkurso dalyviu geografija labai plati – atvyksta moksleiviai iš Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Jurbarko, Druskininkų, Šalčininkų ir kitų Lietuvos regionų.

Pernykščiame Keturioliktajame respublikiniame prof. K. Baršausko fizikos konkurse nugalėtojais buvo paskelbti:

tarp devintokų:

 • Davalga Norvydas (Kėdainių „Atžalyno“ vidurinė mokykla, pirmoji vieta),
 • Simanaitis Povilas (Marijampolės Marijonų gimnazija, antroji vieta),
 • Bobinas Ignas (Kėdainių Šviesiosios gimnazija, trečioji vieta) ir
  Šiaudkulis Edvinas (Kauno „Versmės" vidurinė mokykla, trečioji vieta).

Dešimtokų grupėje:

 • pirma vieta - Kilda Dainius (KTU gimnazija),
 • antra - Stonys Darius ( Vilniaus licėjus),
 • trečiąsias vietas pasidalino - Vasiliauskas Tadas (Kauno m. KTU gimnazija,) ir
  Ūdra Vainius (Vilniaus licėjus).

Vienuoliktokų grupėje:

 • Dauparas Justas (Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija) užėmė pirmąją vietą,
 • Kartanas Tadas (Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija) ir
  Pupeikis Justinas (Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija) pasidalino antrąsias vietas,
 • Mečėjui Klemensui (Vilniaus licėjus) atiteko trečioji vieta.

Nepralenkiami dvyliktokų grupėje buvo:

 • Pirmąją vietą laimėję Kanapickas Povilas (KTU gimnazija) ir
  Baškys Algirdas (Skuodo Pr. Žadeikio gimnazija,)
 • antrąją vietą užėmė Šiaulys Kęstutis (Šilutės Vydūno gimnazija,),
 • trečioji vieta atiteko Jasonui Arnoldui (Panevėžio Vyturio vidurinė mokykla).

Šiais metais moksleivių laukia sunkios varžybos dėl geriausiųjų titulo. Užduotys kiekvienai amžiaus grupei rengia kvalifikuotos komisijos, kurias sudaro KTU Fizikos katedros darbuotojai, docentai ir profesoriai. Konkurso dalyviai gaus po šešias užduotis, kurios įvertinamos balais.

Konkurso metu moksleiviai turės galimybe susipažinti su naujausiomis fizikos mokomosiomis bei mokslinėmis laboratorijomis, fakultete organizuojamomis mokymo bei mokslinėmis programomis, apie galimybes įgyti taikomosios fizikos, medžiagų mokslo bei matematikos bakalauro, magistro ir daktaro laipsniais. Konkurso metu atvykusiems mokytojams bus organizuojamas seminaras, kuriame supažindinama su naujausiomis aukštojo mokslo aktualijomis.

   

Facebook komentarai