Loy Krathong diena Tailande (Video)

Žodis 'Loy' išvertus iš tailandiečių kalbos yra 'plūduriuoti', o 'Krathong' yra 'lapų puodelis', paprastai pagamintas iš bananmedžio lapo. Šiuos žodžius jungiantis pavadinimas Loy Krathong reiškia tautinę šventę, kurios metu upėmis masiškai leidžiami plaukiantys šviestuvai.

Spalio ir lapkričio mėnesiais dauguma upių ir vandens kanalų yra patvinę, ir daug kur vanduo išsilieja iš krantų. Būtent tada baigiasi lietingasis sezonas, ir žmonės švenčia po liūčių atėjusį gerą orą. Dangus prašvinta ir išsigiedrija, prieš tai susikaupusi drėgmė pradeda mažėti. Kaimo vietovių gyventojams šis laikas reiškia ir sunkių darbų pabaigą, kai po įtempto nuo aušros ligi sutemų trunkančių ryžių daigų sodinimo darbų jie pagaliau gali lengviau atsikvėpti. Iki pjūties tereikia luktelėti vos kiek daugiau nei mėnesį. Tuo laiku ekonomiškai pelningos veiklos beveik nėra, tačiau leisti laisvalaikį festivaliuose ir kitokiose šventėse tailandiečiams yra pats tas. Daugelis švenčių vyksta kaip tik spalio ir lapkričio mėnesiais.

Jei nueisite į vietos turgų kelias dienas prieš mėnuliui lapkričio mėnesį patenkant į pilnaties fazę, ant prekystalių išvysite daugybę krathong'ų, arba iš lapų pagamintų indelių, kuriuos prekeiviai suveža būtent šį sezoną. Kiekviename krathong'e, be žvakės ir poros smilkalų lazdelių, taip pat įdedama smulki vieno ar penkių satangų moneta.

Vakare, kai pilnatis pradeda kilti į dangų, link plačių upių pradeda plūsti žmonės, nešini vienu ar dviem krathong'ais. Čia jie uždega žvakę ir smilkalus ir švelniai paleidžia plaukti ramiu vandens paviršiumi. Kai kurie tailandiečiai sudeda rankas ir meldžiasi, kol krepšelis lėtai plaukia ir galiausiai dingsta iš matymo. Vaikai kartais prie vandens leidžia fejerverkus - čia tokia pramoga laikoma netgi savotiška pagerbimo ceremonija, panašiai kaip kad kitoms tautoms įprasta uždegti žvakutes.

Paprastai plūduriuojantis krathong'as vandens paviršiuje išbūna neilgai. Paprastai jam nuplaukus nuo paleidimo vietos, jį išgriebia prie upės besibūriuojantys vaikai. Jei krepšelis yra puošnesnis, dėl jo gali net prasidėti peštynės. Paprastus jie dažniausiai ignoruoja, bet monetos pasiimti niekada nepamiršta - jei tik ji ten yra.

 

   

Facebook komentarai