LSAS apdovanos akademinį sąžiningumą skatinančius dėstytojus

Kovo 3 dieną Lietuvos studentų atstovybių sąjunga apdovanos akademinį sąžiningumą skatinančius dėstytojus. Šiemet bus pagerbta 10 geriausių Lietuvos dėstytojų, kuriuos rinko daugiau nei 9000 įvairių aukštųjų mokyklų studentų.

Akademinį sąžiningumą skatinančius dėstytojus studentai rinko dalyvaudami interaktyvioje apklausoje, kurios metu respondentai prašyti siūlyti po vieną savo aukštosios mokyklos dėstytoją ir papasakoti, kodėl šis dėstytojas šiemet vertas “geriausiojo” vardo. Dalyvaudami apklausoje studentai paminėjo daugiau nei 2100 skirtingų aukštųjų mokyklų dėstytojų pavardžių, statistikos departamento duomenimis 2007 – 2008 m. Lietuvos aukštosiose mokyklose dirbo daugiau kaip 7000 dėstytojų.

Sąžiningumą skatinančių dėstytojų apdovanojimai rengiami jau antrus metus. Pasak LSAS prezidentės Indrės Vareikytės, tai labai maloni iniciatyva, suteikianti progą kalbėti apie pozityvius dalykus studijų procese. “Tokie dėstytojai turi tapti pavyzdžiu ne tik savo kolegoms, bet ir studentams, o sąžiningumas turi išlikti svarbiausia akademine vertybe“, - sako LSAS prezidentė Indrė Vareikytė.

„Puikiai suprantame, kad dėstytojo darbas yra sunkus ir atsakingas, o sugebantys derinti griežtumą, teisingumą ir sąžiningumą, studentų yra gerbiami ir vertinami. Didelė garbė apdovanoti iš tikrųjų mylinčius savo darbą ir jam atsidavusius žmones. Būtent jie puoselėja tikrąsias akademines vertybes, jų pastangas jaučia ir studentai, mielai einantys į tokių dėstytojų paskaitas, pasirinkdami šiuos žmones savo veiklos ar net gyvenimo autoritetais“, - pasakoja LSAS vadovė.

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga ne pirmus metus skatina studentų ir dėstytojų akademinį sąžiningumą. Socialinis idėjos partneris - internetinė televizija ne tik studentams www.NeTikS.lt jau ruošia reportažų ciklą apie akademinį sąžiningumą: sesijos pabaigoje reporteriai kalbino nusirašinėjančius studentus bei pernai apdovanojimus gavusius dėstytojus, o netrukus pasirodys ir interviu su šių metų „geriausiais“.

   

Facebook komentarai