LSAS: studentai klaidinami informuojant apie studijų finansavimo tvarką

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS), reaguodama į studentų skundus dėl aukštosiose mokyklose vykdomų pakeitimų studijų finansavimo srityje, kurie prieštarauja LR Mokslo ir studijų įstatymui, šiandien kreipėsi į LR Švietimo ir mokslo ministeriją prašydama paaiškinti susidariusią situaciją.

LSAS duomenimis, kai kurios aukštosios mokyklos informuoja pirmakursius, jog tais atvejais, jei jie gauna akademinę skolą studijų metu (nepriklausomai nuo semestro ar kurso), neteks valstybės finansavimo ir turės mokėti už studijas jau nuo sekančio semestro.

„Remiantis LR Mokslo ir studijų įstatymu, rotacija, nulemianti ar toliau studentas išliks valstybės finansuojamoje vietoje, vyksta kas du metus, bet ne kas semestrą. Nuostabą kelia tai, kad nors aukštosios mokyklos ir yra susipažinusios su įstatymu, tačiau vis tiek jį pažeidžia,“– teigia LSAS socialinių klausimų ir akademinio proceso reikalų koordinatorė Ieva Dičmonaitė.

LSAS primena, jog remiantis LR Mokslo ir studijų įstatymo 70str. 7 punktu, studentas gali netekti valstybės finansavimo tik po pirmų dviejų studijų metų, tuo atveju, jo studijų rezultatų vidurkis yra daugiau kaip 20 procentinių punktų mažesnis negu aukštosios mokyklos atitinkamos studijų programos ir formos to paties kurso studijuojančiųjų atitinkamo laikotarpio studijų rezultatų vidurkis.

   

Facebook komentarai