Magnetinis gelis (Video)

Budapešto universiteto mokslininkas Miklós Zrínyi sukūrė magnetinius gelius, kurie gali plaukti, judėti, virpėti, reaguodami į menkiausius juos supančio magnetinio lauko pokyčius.

Pailgos formos magnetai yra pagaminti iš polimero ir įmagnetintų metalo dalelių mišinio. Tačiau svarbiausia tai, kad šią amorfinę medžiagą galima valdyti bekontaktiniu būdu – išoriniais pastovių ar kintamų magnetų laukais. Vadinasi, šie minkšti ir lankstūs magnetai gali būti pritaikomi labai įvairiai: pavyzdžiui, pakeisti standžias mechaninių prietaisų dalis (kad ir vožtuvus) ar tapti dirbtiniais robotų raumenimis.

Prieš porą savaičių informavome, jog buvo sukurti ir pulsuojantys geliai (angl. k. – „oscillating gels“) – medžiagos, gebančios be jokių fizinių išorės dirgiklių keisti savo išvaizdą, pradedant spalva ir baigiant forma. Tokius pokyčius sukelia praėjusio amžiaus viduryje atrasta Belousovo-Žabotinskio cheminė reakcija. Jos metu gelio struktūroje susiformuoja ir nuvilnija tam tikra banga, sukelianti gelio fizinį ar spektrinį pulsavimą.

O dabar - vaizdo siužetas apie magnetinį gelį.

   

Facebook komentarai