Mokslinių tyrimų palydovas iš senų skafandrų

Rusai nestokoja išradingumo ir savotiško humoro jausmo visose srityse – ne išmintis ir kosminiai tyrimai. 2008 metais gamykloje „Žvaigždė“ (Звезда) bus pagaminti nauji skafandrai, pakeisiantys dabar esančius TKS (Tarptautinėje Kosminėje Stotyje). Tačiau kur reiks dėti senuosius skafandrus „Орлан-М“? Grąžinti į Žemę neverta – niekur kitur jų negalima pritaikyti. Nebent išmesti „už“ TKS borto – mintis puiki ir nuspręstą ją įgyvendinti, tik prieš tai skafandrai bus prikimšti aparatūros ir išskris į kosmosą kaip savotiški dirbtiniai palydovai.

Ši operacija planuojama antrojoje 2008 metų dalyje. Situaciją paprastina dar ir tai, jog šie skafandrai jau yra TKS ir nebereikia rūpintis jų pakėlimu į kosmosą. Vienintelis trūkstamas dalykas – aparatūra, kurią reiks sumontuoti į skafandrus. Planuojama, jog į juos bus įmontuota vaizdo kamera, ryšio aparatūra komunikacijoms ir moksliniams eksperimentams atlikti ir aišku saulės baterijos. Į Žemę skafandrinis „palydovas“ siųs radijo signalus, kuruos galės gaudyti visi mėgėjai.

Tikimasi, jog į skafandrą pasiseks sudėti daug mokslinės aparatūros, tad iš pirmo žvilgsnio juokingas projektas gali virsti visai įdomiu ir naudingu moksliniu eksperimentu. Tiesa, dar visai neaišku, kas bus tyrinėjama tokio skrydžio metu.

Palydovas tikriausiai vadinsis „Радиоскаф-2“: „Радиоскаф-1“ į orbitą paleistas iš MKS dar pernai metais. Ekipažas jį pakrikštijo „Ivanu Ivanovičiumi“, kuris šiek tiek pabendravęs su radijo mėgėjais sudegė Žemės atmosferoje.

Plačiau: С МКС в качестве спутника запустят старый скафандр

   

Facebook komentarai