Mokymų rezultatas – struktūrizuotas eksporto planas

Biuro baldų gamintoja „Vildika“, eksportuojanti savo gaminius į Didžiąją Britaniją, tobulina eksporto įgūdžius. Balandžio ir birželio mėnesiais bendrovė dalyvavo „Eksporto akademijos“ mokymų programoje, kurią mažoms ir vidutinėms Lietuvos įmonėms pristatė VŠĮ „Eksportuojančioji Lietuva“.

„Vildikos“ eksporto vadovė Agnė Daukšytė sako, kad didžiausia nauda, kurią bendrovė gavo – parengtas struktūrizuotas įmonės eksporto į Skandinavijos šalis planas: „Strateginis eksporto planas buvo kiekvienos projekte dalyvavusios įmonės darbo rezultatas. Jį paruošti dalyviams padėjo tarptautinės konsultacijų įmonės „ITM Worldwide“ ekspertai. Specialistai, puikiai išmanydami užsienio rinkų specifiką, specializuotų eksporto mokymų metu pristatė pagrindinius eksporto žingsnius“. 

Anot eksporto vadovės,  kiekviena įmonė, ruošdama savo eksporto strategiją, gavo daug naudingų teorinių žinių apie šalių, ypač Skandinavijos, kultūrinę, teisinę aplinką, verslo etiką, diskutavo su kolegomis ir ekspertais, atliko praktines užduotis, privalėjo sau atsakyti į  klausimus:  Kodėl ir ką įmonė nori eksportuoti ? Kas bus jos pirkėjai?

 „Labai svarbu suvokti pasirinktos eksporto rinkos dydį, poreikius ir „Vildikos“, kaip eksportuotojo, galimybes,  žinoti savo būsimą klientą ir turėti tinkamą tai rinkai produktą“, - teigia A.Daukšytė. Įmonės konkurencingumas – itin svarbus veiksnys, norint sėkmingai didinti eksporto apimtis, todėl tarptautiniai ekspertai paskatino kiekvieną dalyvį įvertinti savo įmonę ir jos siūlomus produktus bei paslaugas: ar jie turi išskirtinių, unikalių bruožų, ar jie konkurencingi?

Po specializuotų mokymų, kuriuos vedė tarptautiniai ekspertai, įmonės atliko individualius namų darbus, paruošė eksporto planus, kuriuos įvertino „ITM Worldwide“ konsultantai. Sėkmingiausiai planus parengusios bendrovės rugsėjo mėnesį vyks į stažuotę Švedijoje, Lidkopingo mieste.

Biuro baldų gamintoja „Vildika“ pateko tarp septynių įmonių, kurių atstovai važiuos į stažuotę. Įmonėms tarpkultūrinės vadybos, pokyčių valdymo, tarptautinio verslo ypatumų seminarus ves tarptautiniai ekspertai Albertas Angehrnas, Fonsas Trompenaars ir Peris Jensteras. Stažuotės metu vyks susitikimai su potencialiais klientais.

   

Facebook komentarai