Mokytojui iš Latvijos gresia kalėjimas už tai, kad mokiniams leido nemokamai atsisiųsti istorijos vadovėlį

Latvijos policija atliko reidą mokytojo Pavelo Jura‘os namuose dėl to, kad šis savo interneto svetainėje įkėlė ir leido nemokamai atsisiųsti istorijos knygą, kuri kainuoja 5,6 lato (27 Lt). Apklausos metu vyras buvo informuotas, kad už tokį pažeidimą jam gresia iki dviejų metų kalėjimo, viešieji darbai arba bauda.

Dėl autorių teisių pažeidimo į policiją kreipėsi istorijos vadovėliu „Vēsture Vidusskolai“ prekiaujanti leidykla „Zvaigzne ABC“. Kratos metu pareigūnai konfiskavo mokytojo kompiuterį, vyras buvo sulaikytas ir apklaustas, o jo svetainė uždaryta, skelbia TorrentFreak.com.

P.Jura internete paviešino skenuotą knygos kopiją. Prieš tai jis buvo susisiekęs su vadovėlio autoriumi, bet aiškėja, kad jis neteisingai suprato, kokio turinio negalima publikuoti internete.

Šią savaitę mokytojas ketina susitikti su minėtos leidyklos atstovais ir prašys jų panaikinti kaltinimus bei susitarti taikiai.

Anksčiau P.Jura‘os sukurtas tinklalapis, kuriame nemokamai pateikiama mokiniams reikalinga informacija, sulaukė Latvijos Švietimo ir mokslo ministerijos pripažinimo.

   

Facebook komentarai