Paukščių tako galaktiką „okupavo“ kitų galaktikų žvaigždžių spiečiai

Beveik ketvirtadalis visų Paukščių Tako galaktikoje esančių kamuolinių žvaigždžių spiečių yra atkeliavę iš kitų galaktikų, žurnale „Monthly Notices of the Royal Astronomical Society“ tvirtina Australijos ir Kanados astronomai.

Tyrimo metu autoriai analizavo daugelio mūsų gimtosios galaktikos kamuolinių žvaigždžių spiečių sudėtį ir amžių. Mokslininkams pavyko nustatyti, jog didelė jų dalis yra ne vietinės kilmės, o susiformavo kitose galaktikose, kurios vėliau susidūrė su Paukščių Taku. Pagrindinė tyrimui reikalingų stebėjimo duomenų dalis buvo surinkta analizuojant „Hubble“ kosminio teleskopo padarytas nuotraukas.

Mokslininkų tyrimo metu paaiškėjo, jog dauguma „ne vietinės“ kilmės žvaigždžių kamuolinių spiečių priklausė nykštukinėms galaktikoms – vadinasi, mūsų galaktika yra susidūrusi su didesniu nei anksčiau manyta nykštukinių galaktikų skaičiumi.

Tokie susidūrimai Visatoje vyksta nuolat – neseniai orbitinis teleskopas „Hubble“ užfiksavo kaip nykštukinė galaktika susidūrė su žvaigždžių spiečiu HCG 31 – ši kosminė „drama“ įvyko už 166 milijonų šviesmečių nuo Žemės. Dabar gi šiame regione formuojasi nauja galaktika.

   

Facebook komentarai