Pavasarį „Pasodėlėje“ pradės veikti gamtą ir išteklius tausojančios technologijos

Panevėžio rajono kiaulių auginimo įmonėje „Pasodėlė", kuri priklauso bendrovei „Saerimner", pradėti naujų, gamtą tausojančių, technologijų projektavimo darbai. Bendrovė investavo į Europos Sąjungos reikalavimus atitinkančių uždaro tipo srutų lagūnų statybas, skysto mėšlo pumpavimo trasos modernizavimą bei srutų frakcionavimo technologijos įrengimą.

Kaip teigia bendrovės „Pasodėlė“ generalinis direktorius Claus Baltsersen, naujų technologijų dėka bus ne tik sumažintas poveikis aplinkai, bet ir sutaupyta nemažai išteklių. „Praeitais metais Krekenavos gyventojams įsipareigojome sumažinti daromą poveikį aplinkai. Tad šiais metais pradėjome naujų dengto tipo srutų lagūnų statybas. Jų dėka amoniako garavimas į aplinką sumažės apie 70 proc. Taip pat į lagūnas nepateks lietaus vanduo, tad ir srutų, kaip organinės trąšos, savybės bus daug geresnės. Senos, atviro tipo, lagūnos, kurias įsigijome kartu su kompleksu, bus nebenaudojamos. Be to, modernizuojame skysto mėšlo pumpavimo iš tvartų trasą. Ji leis beveik per pusę sumažinti sunaudojamo vandens apimtis, o taip pat ir srutų kiekį lagūnose. Šis išteklių sunaudojimo gamyboje sumažėjimas leidžia toliau sėkmingai propaguoti gamtą tausojančią veiklą“, - teigia C. Baltsersen.

„Pasodėlės“ vadovo teigimu, įmonė toliau sėkmingai tęsia itin modernios mėšlo skirstymo technologijos bandymus Danijoje. Šia technologija biologiškai išvalomas iš mėšlo atskiras vanduo, tad nelieka srutų, o kietoji mėšlo dalis gali būti naudojama kurui arba trąšoms. Apie šios technologijos įdiegimo galimybes ir naudą praeitais metais buvo pasakota ir Krekenavos gyventojams. Anot C. Baltsersen, paskutiniai tyrimų duomenis parodė, kad naujoji technologija iš tikrųjų gali pasiteisinti, todėl buvo nuspręsta toliau investuoti į technologijos tobulinimą.

„Šių metų vasaros pradžioje kiaulių komplekso prieigose taip pat pradės veikti srutų frakcionavimo įrenginys. Ši technologija leis pagerinti srutų trasos veikimą bei išvengti nelaimingų avarinių situacijų. Be to, lagūnas pasieks nebe srutos, o tik srutuotas vanduo, kas realiai dar labiau sumažins amoniako garavimą“, - teigia bendrovės vadovas. „Pasodėlėje" jau ankščiau buvo atliktos investicijos į vieną ekologiškiausių technologijų - šiaudų katilinę. Jos įrengimas ne tik leido atsisakyti mazutinės katilinės, bet ir sumažinti komplekso apšildymui reikalingo kuro apimtis. Per 2008 m. bendrovė sukūreno tik 138 t. dyzelino ir mazuto mišinio, kai 2007 m. šis skaičius siekė 1200 t.

   

Facebook komentarai