Paviešintos naujos nuotraukos, kuriose matyti civilizacijos nepaliesta Amazonės gentis

Paviešintos iki šiol nematytos nuotraukos, kuriose matyti viena iš paskutinių civilizacijos nepaliestų Amazonės genčių – Mashco Piro. Gentimi susidomėjo ir Peru vyriausybė po to, kai genties nariai nužudė du vyrus lanko strėle.

600 metų Mashco Piro gentis, kuri dar žinoma kaip Cujareno žmonės, gyveno miškuose netoli Brazilijos pasienio ir neturėjo jokio kontakto su išoriniu pasauliu.

Tačiau neseniai, išgąsdinti XXI a. miškų naikinimo, narkotikų kartelių ir turizmo, genties gyventojai išlindo iš miškų ir ėmė pulti kaimų gyventojus, ieškodami maisto, įrankių ir ginklų medžioklei.

Gegužės mėnesį genties gyventojai lanku nušovė dvidešimtmetį Leonardo Perezą, norėdami gauti jo turimus įrankius, o 2011 m. vietinis gidas Shaco Floresas taip pat buvo nužudytas genties narių.

S.Floresas Mashco Piro duodavo mačetes, puodus ir keptuves 20 metų ir gerai sutarė su gentimi, tačiau, manoma, jis buvo nužudytas po to, kai gentį paragino užbaigti klajoklių – medžiotojų rinkėjų gyvenimo būdą.

Dažnėjantys kontaktai tarp Mashco Piro žmonių ir kitų čiabuvių bendruomenių leidžia vis daugiau sužinoti apie paslaptingą genties gyvenimą. Šįmet Mashco Piro nariai jau buvo pastebėti rekordinį kartų skaičių – 100.

Genties nuotraukas padarė profesorius Jeanas-Paulas van Belle'as iš Keiptauno universiteto, kai buvo žygyje aplink Amazonės miškus.

Šios nuotraukos buvo darytos fotografui nuo genties nutolus 250 metrų atstumu.

   

Facebook komentarai