Pavogto išmaniojo telefono šeimininkė gaudavo „neišmanaus“ vagies nuotraukas

Šiuolaikiniai telefonai tokie „išmanūs“, jog gali patys pasirūpinti savo saugumu. Štai kompanija „Apple“ dar prieš trejus metus pristatė paslaugą „Find My Phone“, kuris leidžia sekti savo mylimo telefono buvimo vietą, jei jis netyčia pasimes arba bus pavogtas.

Ši funkcija jau ne kartą padėjo žmonėms rasti savo išmanųjį telefoną (neseniai rašyta apie aštuonerių metų vaiką, kuris tokiu būdu aptiko pavogtą „iPad„). Tačiau šiuo atveju nereikėjo net šios „Apple“ tarnybos paslaugų.

Šių metų balandžio mėnesį kruiziniame laive moteris, vardu Katy McCaffrey, neteko savo „iPhone“. Gal pametė, gal pavogė – nežinia. Iš pradžių ji nusprendė, jog susigrąžinti savo telefono nepavyks ir jau beveik susitaikė su netektimi, tačiau vėliau įvyko „stebuklas“.

Aišku, jokio stebuklo nebuvo, išmanusis telefonas dingo ne pats, o jį pavogė, tačiau ilgapirštis nebuvo labai patyręs „blogiukas“. Nukentėjusioji buvo aktyvavusi savo telefone debesų tarnybą „iCloud“, į kurią iš karto buvo siunčiamos visos nuotraukos. O tai reiškia, jog moteriškė galėjo jas peržiūrėti savo kompiuteryje, pasinaudojusi atitinkamos paskyros prisijungimo duomenimis.

Ponia McCaffrey, pasirodo, turi aštrų humoro jausmą ir savo „Facebook“ puslapyje sukūrė nuotraukų albumą „Pavogto „iPhone“ nuotykiai“ (angl. „Stolen iPhone Adventures“), kuriame pradėjo publikuoti visas fotografijas, kurias padarydavo „neišmanusis“ vagis. Pastarąjį greitai atpažino – tai buvo tūlas Nelsonas M. Cruzas, kuris dirbo toje pačioje kruizų kompanijoje „Disney Cruise Line“.

Moteris susisiekė su kompanijos vadovybe, papasakojo apie incidentą ir pateikė įrodymus. Greitai kompanijos puslapyje punktas „Dirba Disney Cruise Line“ ties N. M. Cruz'o statusu pasikeitė į „Dirbo Disney Cruise Line“.

O štai ar sugrįžo išmanusis telefonas teisėtai šeimininkei, nepranešama.

   

Facebook komentarai