Pažangi aplinkosaugos vadybos ir audito sistema EMAS – Lietuvos verslininkams

Lietuvos ekonominės plėtros agentūra (LEPA) kviečia mažas ir vidutines Lietuvos įmones įsidiegti aplinkosaugos vadybos ir audito sistemą EMAS (angl. Eco-Management and Audit Scheme). Artimiausiu metu bus atrinka 10 mūsų šalies įmonių, kurioms nebus taikomi sistemos diegimo bei sertifikavimo mokesčiai.

„Aplinkosaugos vadybos ir audito sistema ne veltui pradėta diegti ir Lietuvos rinkoje – tai ypač aktualu dabartiniam verslo pasauliui, kai vis aktualesnis tampa žaliavų, energijos bei vandens sunaudojimo minimizavimas įmonėse bei įvairių visuomenės sluoksnių pasitikėjimo įgijimas ar sustiprinimas“, - komentavo „DNV Business Assurance Lietuva“ vadovas Audrius Šileika. – Natūralu, kad sumažinus neigiamo poveikio aplinkai riziką, padidėja akcininkų, investuotojų, visuomenės, taip pat draudimo bei finansinių institucijų pasitikėjimas įmone.“

Audriaus Šileikos teigimu, EMAS sistema padeda sustiprinti socialiai atsakingos kompanijos įvaizdį ir atskleisti rūpestį aplinkosaugos problemomis. Be to, tai gali tapti ir svarbiu įmonės vidinės komunikacijos aspektu – darbuotojai skatinami įsitraukti į bendrą įmonės vystymo procesą.

„EMAS labai populiari tarp eksportuojančių įmonių daugelyje Europos šalių. Ji pripažįstama patikimu ženklu, rodančiu aktyvų įmonės įsitraukimą į aplinkosaugos vadybą, padedančiu didinti produkcijos eksporto galimybes, ypač tose rinkose, kur aplinkosauginiai reikalavimai yra labai aukšti (pvz., Skandinavijos, Vakarų Europos)“, - pasakoja LEPA Tarptautinės prekybos plėtros departamento direktorė Lina Vaitkevičienė.

Atrinktoms mažoms ir vidutinėms įmonėms nebus taikomi papildomi mokesčiai, tereikės pasirūpinti vienkartine EMAS registravimo įmoka Aplinkos apsaugos agentūroje. Diegiant EMAS, įmonėje bus atliekama ir pirminė aplinkosaugos analizė.

Daugiau informacijos apie projektą rasite internete, adresu  http://www.lepa.lt/lt/Konkurencingumas.html, o dėl pageidavimo dalyvauti šiame projekte prašome informuoti elektroniniu paštu konkurencingumas@lda.lt.

   

Facebook komentarai