Saulės energija varomu lėktuvu mėgins nuskristi į Maroką (Video)

Šveicarijoje sukurtas Saulės energija varomas lėktuvas „Solar Impulse“ artimiausiomis savaitėmis mėgins nuskristi iš Šveicarijos į Maroką; tai būtų ilgiausias skrydis tokio tipo lėktuvu, pranešė trečiadienį skrydžio rengėjai.

“Po pirmojo skrydžio iš Paryžiaus į Briuselį 2011 metais Bertrand’o Piccard’o ir Andre Borschbergo lėktuvas pirmą kartą istorijoje mėgins nuskristi daugiau kaip 2500 kilometrų, net be lašo degalų, ir nutūpti Maroke“, – sakoma pranešime apie šį projektą.

B. Piccard’as ir Borschbergas pasikeisdami pilotuos lėktuvą kelionėje, kuri turėtų trukti apie dvi paras; pasikeisti vietomis planuojama nusileidus netoli Madrido.

Kelionė, į kurią norima leistis gegužę ar birželį, bus repeticija prieš 2014 metais planuojamą skrydį aplink Žemę.

„Skristi taip toli, vien tik Saulės energijos varomam, bus puiki treniruotė prieš skrydį aplink Žemę“, – sakė A. Borschbergas, vienas bendrovės „Solar Impulse“ steigėjų ir direktorius.

Moderniškas lėktuvas „Solar Impulse HB-SIA“, kurio sparnų mojis prilygsta dideliam laineriui, o sveria ne daugiau kaip vienatūris automobilis, į istoriją pateko 2010-ųjų liepą kaip pirmas pilotuojamas lėktuvas visą parą skridęs vien Saulės energijos varomas.

Jam priklauso ilgiausio skrydžio Saulės energijos varomu orlaiviu rekordas – ore virš Šveicarijos „Solar Impulse“ išsilaikė 26 valandas, 10 minučių ir 19 sekundžių bei pakilo į rekordinį tokio tipo orlaiviui 9 235 metrų aukštį.

Šiuo lėktuvu po to skraidyta dar keletą kartų – nuo Ženevos iki Ciuricho, taip pat į Paryžių ir Briuselį.

   

Facebook komentarai