Savadarbis oru varomas mopedas

Šis "Puch" markės mopedas gali nuvažiuoti tik apie 11km su vienu "bako" užpildymu, o maksimalus greitis siekia 29km/h. Su tokiais parametrais jis tikrai nepagerins jokių sausumos transporto rekordų, tačiau vienu dalyku jis tikrai yra nepaprastas: mopedas varomas oru.

Aeronautikos specialybę Bristolio Universitete baigęs Jim'as Stansfield'as sumontavo savo "Puch" porą anglies pluošto oro cilindrų bei du rotacinius oro variklius.

Oru varomo mopedo koncepcija yra įdomi, ir nors 11km atstumas nėra daug, to visiškai pakanka trumpiems pasivažinėjimams miesto centre. Be to, oro cilindrų užpildymas trunka tik keletą sekundžių - tiesa, reikia turėti suspausto oro šaltinį.

Inžineriniu požiuriu vienintelis konstrukcijos "trūkumas" yra tai, kad jis varomas visiškai švariu oru - tokiu, kuris naudojamas nardytojų balionuose. Jei turite savo balionus, tai vieno didelis baliono pripildymas (iš kurio galima "įkrauti" mopedą oru) kainuoja 5-6 dolerius, taigi eksploatavimo kaštai tik šiek tiek nusileidžia elektriniams analogams. Tačiau jei šiuo oru nesiruošiate kvėpuoti, balionams užpildyti galite panaudoti bet kokį standartinį oro kompresorių.

   

Facebook komentarai