Studentus vis labiau vilioja studijos ne Europos valstybėse

Rudens semestrą iš 85 ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentų, pagal mainų programas išvykusių studijuoti į svečias pasaulio šalis, ketvirtadalis jų (20) naujus mokslo metus pasitiko Azijos ir Šiaurės Amerikos universitetuose, praneša ISM.

„Išvykti mokytis į užsienį studentus vilioja du dalykai: jie nori pažinti tolimus, egzotiškus kraštus ir įgyti konkurencingą išsilavinimą. Daugelis jų renkasi studijas už Europos ribų: Singapūre, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Australijoje, JAV, Kanadoje. Mainų programos – proga ne tik pakeliauti, tačiau įgyti patirties, studijuojant pasaulio ekonomikos, verslo ir politikos centruose – Azijos ir Šiaurės Amerikos šalyse. Tikime, kad galimybės išvykti mokytis į garsiausius užsienio universitetus skatina mūsų šalies studentus pasilikti Lietuvoje, juk tarptautiniai mainai ir aktyvus bendradarbiavimas su geriausias pasaulio universitetais yra vienas pagrindinių aukštųjų mokyklų konkurencingumo kriterijų“, – teigė ISM tarptautinių ryšių skyriaus vadovė dr. Rūta Kazlauskaitė.

Dalyvaudami mainų programose studentai mielai renkasi ir senąsias Europos šalis, iš kurių populiariausios: Prancūzija, Austrija, Norvegija, Ispanija, Vokietija. „Tarp studentų populiarėja dvigubo diplomo programos, suteikiančios galimybę įgyti du tarptautinio lygio diplomus: ISM ir pasirinkto užsienio universiteto. Šiemet pagal dvigubo diplomo programą daugiausia – dešimt ISM studentų – išvyko studijuoti į Norvegijos BI Norwegian Business School. Kiti aštuoni studentai pasirinko Prancūzijos Euromed Management, INSEEC Paryžiaus ir Bordo verslo mokyklas bei Belgijos HEC Management School“, – sakė R. Kazlauskaitė.

Išvykusius studentus Lietuvoje pakeitė 72 bakalauro ir magistro studentai iš penkiolikos užsienio šalių. Trečdalis studentų atvyko iš Prancūzijos, 16 iš Ispanijos ir Portugalijos, 5 iš Vokietijos, 6 iš Pietų Korėjos, 4 iš Singapūro.

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas bendradarbiauja su daugiau nei 100 akademinių mainų partnerių visame pasaulyje: Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Azijoje, Australijoje ir Afrikoje. Studijuojantys paskutiniuose bakalauro kursuose turi galimybę užsienyje atlikti ir darbo praktiką.

Švietimo mainų paramos fondui apžvelgus 2010-2011 mokslo metų aukštųjų mokyklų dalyvavimą Erasmus mainų programoje ir įvertinus bendrą studentų skaičių, paaiškėjo, jog ISM studentai turi daugiausiai galimybių vykti į Erasmus studijas.

   

Facebook komentarai