Mokslas

Mokslininkai ištyrė 4,6 tūkst. metų senumo Vokietijos kapavietėje rastus kaulus. Manoma, jog žmonių, kuriems priklausė kaulai, mirtis buvo smurtinė, rašo BBC.

Sužaidė: 3

Viename iš San Diego centre įsikūrusių biurų iš klozeto išlindęs 1,5 m ilgio vaivorykštinis smauglys sukėlė paniką – panašu, kad smauglys į biurą pateko vamzdynu iš viršuje esančio buto.

Sužaidė: 0

Mokslininkai nustatė, kad proteinas, kurio antplūdis organizme pasireiškia brendimo metu ir kuris dalyvauja procese lemiančiame seksualinį susijaudinimą, ateityje galėtų būti naudojamas kaip „Viagr

Sužaidė: 1

XV ir XVI amžiais Inkų imperija buvo pati didžiausia visų laikų valstybė Pietų Amerikoje. Joje buvo gausu maisto, tekstilės, aukso ir kokos. Inkai meistriškai statė miestus. Bet pinigų neturėjo.

Sužaidė: 4

Be šeimos sunku. Dažnai nevertinami ir nepatogiai skirtingi, našlaičiai turi stengtis, kad pritaptų ir kovoti su aplinkybėmis, kad realizuotų savo potencialą.

Sužaidė: 1

Tamsioji materija ne tokia jau tamsi, asteroido smūgio tikimybė ir diabeto riziką didinantys statinai

Prošvaistės

Sužaidė: 0

Beveik visi yra girdėję apie kamikadzes – japonų savižudžius pilotus, savo noru nukreipdavusius sprogmenų prifarširuotus naikintuvus į amerikiečių lėktuvnešius.

Sužaidė: 0

Bolonijoje (Italija) vystosi žavinga fizikos drama, kurios centre sukasi inžinierius, vardu Andrea Rossi ir fizikas Sergio Focardi, tvirtinantys, kad sukūrė visiškai naują pigios ir švarios energij

Sužaidė: 1

Didžiosios Ferma teoremos istorija yra unikali. Joje susipynė mirtis ir apgavystė, dėl jos vieni kovėsi dvikovoje, kiti nusivylę rasti įrodymą, baigdavo savo gyvenimą savižudybe.

Sužaidė: 1

Dabar žinoma apie 300 tūkst. augalų rūšių. Jie paplitę visur, kur yra pakankamai šilumos, šviesos ir maistinių medžiagų.

Sužaidė: 2

Vasaros naktys trumpos, tačiau šiltos, todėl stebėti dangų – vienas malonumas, jei tik pasirūpinsime apsauga nuo vabzdžių.

Sužaidė: 1

Netrukus vienas produktyviausių žmonijos istorijoje kosminių zondų „Cassini“ pradės fotografuoti tarp jo ir Saulės atsidūrusį žieduotąjį Saturną.

Sužaidė: 0

Mėnulis susiformavo praėjus maždaug 95 mln.

Sužaidė: 2

Amžius trunkančiame kare tarp kačių ir šunų, pastarieji, atrodo, sudavė lemiamą smūgį. Borderkolių veislės šunį pavyko išmokyti 1022 daiktų pavadinimų.

Sužaidė: 0

Pamirškite “nematomo žmogaus” apsiaustus.

Sužaidė: 0

Tai buvo nuostabus 2012 m. rugpjūčio 6 d. rytas. Kai kurie snaudėme Palangoje, laikrodžiai tiksėjo po 7:17. Kai kurie laimingi bėgome prie jūros išsimaudyti.

Sužaidė: 1

Rusijos vyriausybinė komisija, besiaiškinanti, kodėl sudužo Marso zondas „Fobos-Grunt“, teigia, kad pagrindinė gedimo priežastis yra inžineriniai defektai, ketvirtadienį teigė Rusijos kosmoso agent

Sužaidė: 2

"Esu tau už nugaros ir galiu bet kada tave užmušti", - tai tik viena iš aibės žinučių, kurias gavo ir perskaitė garsusis kosmologas Stephenas Hawkingas.

Sužaidė: 2

Antradienį NASA Džonsono kosminiame centre (Hiustonas, Teksasas, JAV), kur prasidės dvejų metų trukmės intensyvių treniruočių ir mokymų programa, buvo pristatyti aštuoni nauji kandidatai į astronau

Sužaidė: 0

NASA zondas "Dawn" aplink nykštukinę planetą Cererą skrieja jau daug savaičių, o NASA pagal naujausias infraraudonųjų spindulių diapazono nuotraukas spėlioja, kad tuos du žybsnius galėjo sukelti sk

Sužaidė: 0

Osakos Universiteto (Japonija) mokslininkai pademonstravo "atominį rašiklį", kuriuo metalo paviršiuje galima suformuoti nanodydžio užrašus.

Sužaidė: 0

Kauniečiai ar kitų Lietuvos miestų gyventojai skundžiasi duobėtomis gatvėmis, kaimiečiai verkia, kad yra priversti važinėti žvyrkeliais.

Sužaidė: 1

Vasarą musės ir kiti zyziantys (ar ne tik zyziantys) nariuotakojai sutvėrimai – smulkmė, tačiau neretai – labai įkyri ir bjauri smulkmė.

Sužaidė: 4

Ipsviče (Jungtinė Karalystė) veikianti sodininkystės įmonė "Thompson and Morgan" išvedė augalą, kurį pavadino "Bulvidoru" (angl. – TomTato).

Sužaidė: 0

Nemėgstate lankytis pas dantų gydytojus? Skyles dantyse dabar bus galima aptikti "CarieScan" įrenginio pagalba, ir tai bus padaroma gerokai prieš joms tampant rimta problema.

Sužaidė: 0

"Įsižiūrėkite į šiuos kito pasaulio kadrus – atidžiai, įdėmiai, nuoširdžiai, - ragina NASA zondo "Cassini" vaizdų padalinio vadovė Kerolin Porko (Carolyn Porco).

Sužaidė: 0

Kopenhagos konferencijos išvakarėse kilęs skandalas, kai buvo paviešintos Didžiosios Britanijos mokslininkų žinutės, privertė rimtai suabejoti pasaulinio atšilimo gąsdinimų grėsme, rašo Dailymail.c

Sužaidė: 1

Nors Didžiosios Britanijos „East Anglia“ universitetas, sukėlęs "climategate" skandalą ir pažeidė įstatymus nuslėpdamas svarbią informaciją apie klimato kaitą, bausmės jam pavyko išvengti, rašo por

Sužaidė: 0

Nors daug kas mėgaujasi išvykomis į gamtą, tenka pripažinti, jog didelė žmonijos dalis beveik ar net visiškai nepasižymi išlikimo gamtoje įgūdžiais - pavyzdžiui, to gali prireikti pasiklydus.

Sužaidė: 0

NASA marsaeigis "Curiosity" Marse aptiko požymių, kad priešistorinio ežero cheminė sudėtis buvo tinkama ilgalaikiam mikroorganizmų egzistavimui.

Sužaidė: 0

Marsaeigis „Curiosity“ laikinai sustabdė mokslinius tyrimus, kol JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) inžinieriai patikrins jo elektros sistemoje aptiktą gedimą.

Sužaidė: 1

NASA marsaeigis "Curiosity" Raudonojoje planetoje atrado pirmąjį per savo misiją meteoritą, ir tai – ne šiaip grumsto dydžio akmenėlis, skelbia "Space.com".

Sužaidė: 0

Antžeminis NASA zondas Marse "Curiosity" ir toliau fiksuoja mįslingas Marso paviršiaus struktūras.

Sužaidė: 1

Pasirodo, NASA marsaeigis "Curiosity" Raudonojoje planetoje yra krateryje, kuris prieš milijardus metų buvo sklidinas vandens ir buvo didžiulis, net 154 km ilgio ežeras.

Sužaidė: 1

Niūriomis dienomis akį traukia linksmų ir švytinčių spalvų vaisiai – persimonai. Kuo jie naudingi ir kaip juos valgyti?

Sužaidė: 4

Netoli 20-ojo greitkelio į Oregoną tyvuliuojantį "Dingstantį ežerą" gaubia tamsi ir gili paslaptis. Didžiąją metų dalį jis atrodo kaip įprastas ežeras – ramus ir taikus.

Sužaidė: 2

Daugelis žmonių raketą V-2 žino todėl, kad ji glaudžiai siejasi su JAV kosminių tyrimų programos pradžia.

Sužaidė: 0

Šis liepsnojantis krateris netoli Darvazos (Turkmėnistanas) vietinių gyventojų vadinamas "Durimis į pragarą".

Sužaidė: 1

„Egg“ iš tikrųjų atrodo kaip kiaušinis, tik yra kiek didesnis. Žaisliukas sukonstruotas taip, kad katė niekaip negali jo sučiupti, „Egg“ visą laiką išslysta iš jos letenėlių paskutinę akimirką.

Sužaidė: 1

Rankoje išauginta trachėja yra dar vienas ekstremalios chirurgijos pavyzdys, kurių pastaruoju metu sulaukiama vis daugiau.

Sužaidė: 0

Electric Brae (arba Croy Brae) yra kelias, nusidriekęs per Škotijos kaimo vietoves.

Sužaidė: 1

Izraelio mokslininkai sukūrė produktą, kurio pritaikymas energetikoje leistų nesudėtingai gauti nuo 15 iki 20 kartų daugiau elektros energijos nei jos yra sunaudojama dabar visame pasaulyje.

Sužaidė: 0

Planuojamo Europos Kosminės Agentūros (EKA) kosminio eksperimento „ExoMars“ metu mokslininkai bandys gręžti Raudonąją planetą, norėdami jos gelmėse aptikti gyvybės pėdsakų, agentūrai „Interfaks“ pr

Sužaidė: 1

Su "Fermilab" neutrinų detektoriumi dirbantys fizikai teigia, jog jiems gali būti pavykę aptikti naują elementariąją dalelę, kurios elgsena pažeidžia galiojančius fizikos dėsnius.

Sužaidė: 0

Ar tai - viduryje kalnų sumontuotas vamzdis? Faktiškai - taip. Tai - "Gazex", kovai su sniego griūtimis skirta sistema.

Sužaidė: 0

Antraštės apie plintančią kiaulių gripo pandemiją mirga visoje žiniasklaidoje.

Sužaidė: 0

Didžiosios Britanijos nacionalinio paveldo išsaugojimo organizacija "The National Trust" internetinėje sistemoje "Google Street View" patalpino vaizdinę 20 šalyje esančių istorinių monumentų inform

Sužaidė: 0

Japonijos kosminių tyrimų agentūra JAXA paskelbė daug žadančias, tačiau kol kas galutinių išvadų nepateikiančias naujienas: "Hayabusa" misijos metu surinktas asteroidų dulkes tiriantys mokslininkai

Sužaidė: 0

Išgirdę diagnozę – hepatitas C, neretai ir gydytojai, ir pacientai nuleidžia rankas. Tačiau virusas pavojingas ne visiems: jį gali įveikti stipri imuninė sistema.

Sužaidė: 1

Japonijos mokslininkai perspėja apie pasaulyje sparčiai plintantį vadinamųjų jaunųjų interneto atsiskyrėlių socialinį reiškinį.

Sužaidė: 0

Tai - savotiškas minčių skaitymo įrenginys. Kompanija "Hitachi" kuria taip vadinamą žmogaus smegenų-mašinos sąsają.

Sužaidė: 16

Prieš 21 m. astronomai pastebėjo neįprastos klasės supernovos šviesą. Jiems kilo įtarimas, kad sprogimas įvyko dvinarėje žvaigždžių sistemoje.

Sužaidė: 0

Šios nuotraukos centre – visai netoli Saulės sistemos esanti žvaigždė, kurios darbinis pavadinimas HD 140283. Pasirodo, tai yra viena iš netikėčiausių astronomijos mįslių.

Sužaidė: 0

Tarptautinė mokslininkų komanda "Hubble" teleskopu aptiko iki šiol niekada nematytą optinį kosmoso reiškinį - du vienas kito viduje esančius švytinčius žiedus, susidariusius kai iš dviejų tolimų ga

Sužaidė: 0

Panašu, jog metas prisiminti tai, jog Visatoje dar yra daugybė neatskleistų paslapčių ir nesurastų astronominių objektų.

Sužaidė: 2

Šis paslaptingas mažyčio ūko, žinomo tik kodiniu pavadinimu IRAS 05437+2502, didelės skiriamosios gebos vaizdas gautas orbitiniu teleskopu "Hubble".

Sužaidė: 0

Rašytojo fantasto Isaac'o Asimov'o knyga "Fantastinė kelionė" ("Fantastic Voyage") ir pagal ją sukurtas filmas apie mikroskopinio laivo kelionę žmogaus organizmu buvo išties įtraukiantys.

Sužaidė: 0

Netgi smulkiems kaulų lūžiams sugyti gali prireikti mėnesių. Tačiau dabar Didžiosios Britanijos kompanija "RegenTec" tikisi pagreitinti gijimo procesą specialių baltų miltelių injekcija.

Sužaidė: 0

Na gerai – ne eiti, o bėgti? Arba važiuoti dviračiu, riedučiais? O sužaisti futbolą ant vandens?

Sužaidė: 0

Atrodo magiškai, bet tai – tikrovė. Įsivaizduokite, kad į balas, ežerus, upes ir jūras krintantys lietaus lašai, užuot grimzdę į išvardintus vandens telkinius, nuo jų atšoka. Taip juk nebūna!

Sužaidė: 0

Maždaug keturios valandos kelio į šiaurę nuo Los Andželo galima rasti tikrą kačių "rojų" pavadinimu "Cat House on the Kings". Čia nuo 1992 metų prieglaudą rado apie 16000 kačių ir keletas šunų.

Sužaidė: 0

Europos astronomai atrado antrą Saulės sistemą – identiškiausią mūsiškei planetinę sistemą, kokią tik iki šiol yra pavykę atrasti. Saulės sistemą Nr.

Sužaidė: 0

Nors technologijos.lt skaitytojai yra matę labai įvairių ir keistų reginių, tokį eteryje jei ir turėjome, tai jau senokai.

Sužaidė: 0

Rusijos Norilsko miesto gyventojai pagaliau išsiaiškino, kodėl jų upė nusidažė ryškiai raudona, kraują primenančia spalva.

Sužaidė: 0

Neeilinio pasisveikinimo sulaukė grupelė turistų, Kvebeko pakrantėje išplaukusių į atvirą jūrą pamatyti banginių. Ir vienas jų pasirodė.

Sužaidė: 0

Ledo lytys, įvardijamos kaip apskritos „ledinės keptuvės“ ar „ledo diskai“, ima formuotis upių vagose ties vingiais, kur pratekėjęs vanduo vėl ima sraunėti.

Sužaidė: 0

Mokslininkų teigimu, Vimas Hofas (Wim Hof) jau turėtų būti miręs, mat jis pusės maratono distanciją ties Poliariniu Ratu nubėgo...

Sužaidė: 0

Susirgusiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis daugumoje šalies regionų dar praėjusią savaitę padaugėjo dvigubai. Vilniuje ir Marijampolėje jau pasiūlyta skelbti epidemiją.

Sužaidė: 0

Kam buvo naudojamas į miltelius sumaltas krokodilo mėšlas? Kuo užsiimdavo "pasturgalio piemuo"? Ir kam Prancūzijos karaliams prireikė mumijų miltelių?

Sužaidė: 0

Pasitelkę nanotechnologijas šveicarų chemikai sukūrė efektyviai vandenį atstumiančią drabužių medžiagą, pranešė „New Scientist“.

Sužaidė: 0

Daugiau kaip prieš 3 mlrd. metų galingi vandens srautai Marso paviršiuje išgraužė gigantišką kanalų sistemą. Ji driekiasi net 3 tūkst. km ir užima maždaug 1,55 mln. kvadratinių kilometrų plotą.

Sužaidė: 0

Pelno nesiekianti organizacija "Mars One" užbaigė dar vieną būsimų Marso kolonistų atrankos etapą, po kurio misijos kandidatų skaičius sumažėjo nuo 1058 iki 705 asmenų.

Sužaidė: 0