Skaitytojų pasaulis

Gyvieji organizmai gyvena ir dauginasi. Tačiau jų dauginimosi procese nutinka DNR chromosomų (ląstelių atsakingų už paveldimus palikuonių požymius) pakitimų, kurie sukelia mutacijas.

Sužaidė: 1

Paradoksai - mūsų gyvenimo dalis. Paradoksą galima apibrėžti kaip prieštaraujantį įprastai sampratai, "laužantį" stereotipus ir įsitikinimus, reiškinį.

Sužaidė: 0

Turbūt dažnas, kuris yra kokios nors mokslinės disciplinos specialistas, sunkiai begali nulaikyti šypseną, kai žmonės, kurie su jo tyrimų sritimi yra menkai susipažinę, imasi šią sritį kritikuoti i

Sužaidė: 1

Vargu ar šis rašinys laimės konkursą. Vien dėl to, kad bus „balta varna“. Toks bus, nes čia tikriausiai dominuos biotechnologijos, medicina ir fizika.

Sužaidė: 2

Jau daugelį metų žmonės kalba apie globalinį atšilimą ir jo galimas pasekmes. Per pastarąjį dešimtmetį globalinis atšilimas labai suaktyvėjo. Bet ar tai reiškia, kad reikia pradėti bijoti?

Sužaidė: 0

Skaitytojas Henrikas atsiuntė jau aštuntą konkurso uždavinį. Šį kartą į pagalbą galite pasitelkti A4 popieriaus lapą.

Sužaidė: 1

Gamta nuolatos mus stebina savo įdomybėmis. Mokslininkai, vis giliau ir giliau lenda į jos pasaulį ir atranda naujų dalykų. Ne išimtis ir augalų stresas.

Sužaidė: 0

Ko gero viena labiausiai žmoniją intriguojančių paleontologijos paslapčių yra masinis dinozaurų išmirimas įvykęs prieš 65 mln metų.

Sužaidė: 0

Bepiločiai orlaiviai, kitiems dar geriau žinomi kaip dronai – tai tikrai pravartūs ir didelio pasisekimo sulaukę mechaniniai sutvėrimai.

Sužaidė: 6

Visas gyvybės formas, pradedant mikroskopinėmis, nuokritas skaidančiomis dirvožemio bakterijomis ir baigiant pusantro šimto tonų sveriančiais, planktoniniais vėžiagyviais mintančiais mėlynaisiais b

Sužaidė: 0

Dailės terapija – kūrybinis procesas, kuris įtraukia ir padeda stiprinti vidinį pasaulį, išgyventi ir priimti savas problemas.

Sužaidė: 1

XX a. pirmame dešimtmetyje Lietuvoje kilo sąmyšis vaizduojamojoje dailėje. Daugelis menininkų tokią situacija įvardino nuosmukio amžiumi.

Sužaidė: 0

Pramonės perversmas žmonėms sukėlė daug džiaugsmo, tačiau daugeliui netrūko ir abejonių. XVIII a.

Sužaidė: 7

Kone kiekviena veikla turi papildomų pasekmių ar pasižymi poveikiu išorei. Ir nors minėti efektai nėra pagrindinis veiklos vykdytojo siekis, visgi jie gali būti itin svarbūs visuomenei.

Sužaidė: 3

Kiekvienas gyvas padaras yra priklausomas nuo vienos ar kitos energijos rūšies. Be energijos negali vykti cheminės reakcijos gyvų padarų ląstelėse, todėl be jos nebūtų ir gyvybės.

Sužaidė: 0

Baigėsi daug aistrų ir užkulisinių kovų sulaukęs įdomiausio matematikos uždavinio konkursas. Sulaukėme 8 įdomių uždavinių, kuriuos įveikti nebuvo labai paprasta.

Sužaidė: 0

Atsikeliate iš ryto, susiruošiate, einate į garažą, įsėdate į mašiną ir važiuojate į darbą... Taip prasideda dažno žmogaus diena.

Sužaidė: 0

Štai ir antrasis konkurso uždavinys! Jį atsiuntė skaitytojas Dalius. Jis kviečia padirbėti detektyvais!

Sužaidė: 0

Skelbiame pirmąjį konkurso uždavinį, atrodantį kiek gąsdinančiai, bet iš tikrųjų labai gražų ir tikslų. Haar vilnelės padeda nagrinėti signalus ir yra naudojamos net medicinoje.

Sužaidė: 0

Gruodžio mėnesio konkursas baigėsi! Bet neleisime tinginiauti. Sausio mėnesį matematikos mėgėjams siūlome dvigubą konkursą!

Sužaidė: 0

Vien tik išgirdus žodį archeologija, daugeliui prieš akis iškyla kastuvai, mentelės ir daug darbininkų, sulindusių į „smėlio dėžę“.

Sužaidė: 1

Ar kada nors susimąstėte, kokia gardi gali būti mokslo sriuba. Štai kad ir kalbos kultūros patiekalai. Pirmiausia reikia žinoti, kas ji yra. Ogi pavyzdingas ar bent tinkamas kalbos vartojimas.

Sužaidė: 0

Taip jau susiklostė, kad medicinoje, vaisto veiksmingumu nepatikima tik dėl to, kad koks nors autoritetingas diedas pasakė, jog tas vaistas efektyvus.

Sužaidė: 1

XXI amžiuje mokslininkai vis dažniau siekia atskleisti mūsų prigimtį ir mūsų genomo paslaptis. Dabar vis populiarėja genomo sekos nuskaitymas, trumpai tariant, sekoskaita.

Sužaidė: 0

Mūsų gimnazijoje mokosi mergina, serganti cukriniu diabetu. Ji kasdien laikosi tam tikros dietos ir sistemingai leidžiasi kasos hormoną – insuliną.

Sužaidė: 0

Juokas moksliškai apibūdinamas kaip viena iš žmogaus reakcijų į juokingus reiškinius arba kutenimą, pasireiškianti nevaldomu veido ir kūno raumenų judėjimu, specifiniu garsu ir kvėpavimo ritmo paki

Sužaidė: 1

Toks žmogus, kuris egzistuoja šiandien, žemėje gyvena jau 200 000 metų. Per tą laiką mes stipriai išsiskyrėme iš kitų gyvūnų. Mes neturime stiprių raumenų, aštrių dantų ar nagų.

Sužaidė: 0

Turbūt ne vienam giedrą naktį yra įdomu pažiūrėti į naktinį dangų, kur atsiveria neišpasakytai gražus žvaigždžių ir žvaigždynų vaizdas.

Sužaidė: 0

Su homeopatija viskas būtų gerai, jeigu ne viena maža smulkmena.

Sužaidė: 0

„Tą naktį ore kvepėjo Laiku. Jis šyptelėjo ir susimąstė. O kuo iš tikrųjų kvepia Laikas? Dulkėmis, laikrodžiais, žmonėmis. O jeigu laikas girdimas, tai kaipgi jis skamba?

Sužaidė: 0

Gana dažnai, diskutuojant su draugais ar kolegomis, prieinama ir prie paranormalių reiškinių sferos.

Sužaidė: 0

Skaitytojas Tomas atsiuntė dar vieną uždavinį. Šįkart su Hafmano kodais.

Sužaidė: 0

Kings kviečia Jus išbandyti savo jėgas uždavinių konkurse. Jau antrasis uždavinys! Išbandykite jėgas.

Sužaidė: 1

Jau priešpaskutinis Kings uždavinių savaitės iššūkis jums! Šį kartą itin skanus!

Sužaidė: 1

Kings tai įmonė, kuri siekia padidinti mokymosi motyvaciją bei skatinti nuolatinį tobulėjimą. Šį kartą Kings kviečia Jus išbandyti savo jėgas uždavinių konkurse.

Sužaidė: 0

Iki nemokamo kelialapio į finalinį olimpiados Kings etapą liko tik vienas uždavinys! Paskubėkite!

Penktasis uždavinys

Sužaidė: 0

Išsprendėte pirmus du uždavinius? Jūsų jau laukia trečiasis! Šį kartą apie Knysliuką ir Mikę.

Trečiasis konkurso uždavinys 

Sužaidė: 0

Prabėgo Kings organizuota uždavinių savaitė. Džiaugiamės galėdami išrinkti nugalėtojus

Džiaugiamės sulaukę itin aktyvių dalyvių.

Sužaidė: 1

Ar kada nors pagalvojote, kaip atrodys pasaulis po penkerių, dešimties ar penkiasdešimties metų?

Sužaidė: 1

Nanotechnologijos – tai sąvoka, kuri jau seniai nebegąsdina plačiosios visuomenės, tačiau tuo pačiu ne visi ir ne visada žinome, kur šios technologijos yra arba gali būti pritaikomos.

Sužaidė: 1

Kviečiame pamiklinti žiemą sustingusias smegenis ir sudalyvauti matematinių uždavinių konkurse!

Sužinok kiek seneliui metų. Atsakymą ir sprendimą rašyk komentaruose.

Sužaidė: 0

Darosi įdomu! Jau ketvirtas uždavinys!

Atsakymą rašyk komentaruose.

Sužaidė: 0

Kviečiame pamiklinti žiemą sustingusias smegenis ir sudalyvauti matematinių uždavinių konkurse!

Sužaidė: 1

Štai jau trečiasis uždavinys! Mieguistam pirmadieniui - visai paprastas.

Atsakymą rašyk komentaruose.

Sužaidė: 1

Apie stebuklingas muses! Uždavinio atsakymą rašyk komentaruose.

Septinto uždavinio atsakymas

Sužaidė: 0

Pailsėkime nuo vaišėmis nukrautų stalų! Jau priešpaskutinis konkurso uždavinys! Argumentuotą atsakymą rašyk komentaruose.

Aštunto uždavinio atsakymas

Sužaidė: 0

Na štai ir paskutinis konkurso uždavinys. Atsakymą rašyk į komentarus ir nepamiršk šypsotis.

Devinto uždavinio atsakymas

Sužaidė: 1

Jau penktas uždavinys! Skaičiuojame pažįstamus. Atsakymą su sprendimu rašyk į komentarus.

Sužaidė: 2

Grįžtame prie skaičių! Tai jau septintasis konkurso uždavinys!

Uždavinio atsakymą ir sprendimą rašyk į komentarus. 

Šešto uždavinio atsakymas

Sužaidė: 0

Šį kartą tavęs laukia itin sudėtingas matematinis galvosūkis.

Sužaidė: 0

Baigėsi šventės, o su jomis ir matematinių uždavinių konkursas.

Sužaidė: 1

Miegant, žmogaus smegenys priverčia raumenis atsipalaiduoti ir nejudėti, tačiau retais atvejais asmenį ištinka „miego paralyžius“ t. y. žmogus nubunda, bet negali pajudėti.

Sužaidė: 0

Prieš kelias savaitės baigėsi ketvirtasis Mokslo populiarinimo konkursas. Jis sulaukė dvidešimt keturių darbų – panašiai, kaip ir ankstesnieji.

Sužaidė: 0

Konkursas baigėsi prieš dvi savaites, ir dabar jau galime paskelbti jo rezultatus.Labai malonu buvo sulaukti daugiau nei dvidešimties darbų, ypač kai tie darbai buvo rašyti moksleivių.

Sužaidė: 0

Ar kada nors jums atėjo mintis, kad esame ne vienintelė apgyvendinta planeta, o gal net kažkur yra tikslios mūsų kopijos?

Sužaidė: 0

Ne vieną amžių pagrindinis žmogaus priešas buvo infekcinių ligų sukėlėjai. Dauguma jų, prieš atrandant antibiotikus, buvo itin mirtini.

Sužaidė: 0

Dauguma esame girdėję ar skaitę įvairių pasakojimų apie nežemiškos gyvybės egzistavimą ir jos pėdsakus, tačiau vis dar nėra rasta jokių visuotinai pripažintų įrodymų.

Sužaidė: 1

Turbūt ne vienas iš mūsų yra stebėję į šiltus kraštus rudenį išskrendančių, ar iš jų grįžtančių paukščių būrius, ar vieną dieną pastebėję, kad kiemas staiga tapo pilnas čiurlių.

Sužaidė: 0

Pirmas keistas su homeopatija susijęs dalykas yra tas, kad preparatai čia gali būti gaminami iš bet kokios medžiagos. Beje, iš bet kokios čia iš tikrųjų ir reiškia iš bet kokios.

Sužaidė: 0

Jūsų teismui - jau penktasis uždavinys, pretenduojantis įdomiausio uždavinio titului. Uždavinį atsiuntė skaitytojas Tautvydas.

Sužaidė: 0

Žmogaus ląstelėse, kaip ir daugumoje kitų, yra trijų svarbiausių rūšių biologinės molekulės: DNR, RNR ir baltymai.

Sužaidė: 0

Galbūt šiąnakt ir vėl atsikėlei anksčiau, nors savaitgalis ir niekur nereikia skubėti. Kokios emocijos tave aplankė?

Sužaidė: 0

Pastaruoju metu pasaulyje vis stiprėjantys klimato kaitos atgarsiai ragina žmoniją imtis veiksmų ją mažinti.

Sužaidė: 10

Skaitytojo Maryz atsiųstas prancūzų matematiko Eduardo Liuko vienas iš uždavinių.

Sužaidė: 0

Šeštąjį uždavinį atsiuntė skaitytojas Maryz, jis prašo jūsų atrasti, kaip greit pelkėja ežeras.

Sužaidė: 0

Domiesi mokslu ir technologijomis? Nori kitiems papasakoti apie savo mėgiamą sritį? Galbūt nori ją dar geriau suprasti?

Sužaidė: 0

Šiuo metu jūs galite sutikti žmones, teigiančius, jog vakcinos yra kenksmingos žmogaus imunitetui.

Sužaidė: 0

Domiesi mokslu ir technologijomis? Nori kitiems papasakoti apie savo mėgiamą sritį? Dabar tam puikus šansas!

Sužaidė: 0

Deja, tai ne straipsnis apie 2004 metų mokslinės fantastikos filmą, tai - problema susijusi su problemos sprendimu. Taip, net dvi problemos iš karto.

Sužaidė: 0

Kalbose apie klimato kaitą dažnai mėtomasi didelėmis frazėmis, kaip „pasaulio gelbėjimas“, „išlikimas“ ir pan.

Sužaidė: 0