Vartojantieji „Viagrą“ rizikuoja apkursti

Amerikos vaistų ir maisto administracija (FDA) perspėja, kad „Viagra“ ir kiti impotenciją gydantys vaistai gali sukelti staigų klausos praradimą. Kol kas neaišku, ar vaistai tiesiogiai sukelia klausos praradimą, tačiau FDA nusprendė neatidėlioti ir spalio 18 d. paskelbti pranešimą apie riziką. Nuo 1996 m. administracija gavo 29 skundus iš žmonių, vartojančių šiuos vaistus ir praradusių klausą. Nuo šiol „Viagros“, „Cialis“ ir „Levitra“ vaistų informaciniuose lapeliuose bus perspėjama apie šią riziką. Į pavojingųjų sąrašą bus įtrauktas ir vaistas „Revation“ nuo plaučių hipertenzijos, nes jo sudėtis labai panaši į „Viagros“.

„Viagros“ vartojimo instrukcijoje jau buvo užsimenama apie galimą apkurtimą, nes tikrinant vaistą pasitaikė keletas tokių atvejų. Tačiau klausos praradimas tuomet nebuvo tiesiogiai siejamas su „Viagra“. Buvo manoma, kad tam turėjo įtakos patikrinime dalyvavusiųjų amžius ir tam tikros ligos (diabetas bei širdies ligos), kurios sukelia impotenciją.

„Tiesa, tiesioginis ryšys iki šiol neaiškus, bet to ignoruoti negalime“, – sakė ausų, nosies ir gerklės specialistas iš FDA dr. Robertas Boucheris. Tačiau jis pažymėjo, kad studijuodamas vaistų poveikį jis buvo priblokštas aptikęs 29 atvejus, kai pavartojus vieną iš minėtų vaistų po kelių valandų arba kelių dienų dingo klausa. Nusiskundimuose buvo rašoma, kad nukentėjusieji nustojo girdėti viena ausimi, o trečdaliui klausa vėliau grįžo. FDA prašo visų pacientų, vartojančių šiuos vaistus, pranešti apie klausos sutrikimus, jeigu tokių pasitaikė, ir nustoti vartoti kenksmingą preparatą.

   

Facebook komentarai