Vasara prasidės vidurnakčio užtemimu (Video)

Artėjanti vasara prasidės vadinamuoju vidurnakčio Saulės užtemimu, kuris prasidės šį ketvirtadienį, o pasibaigs trečiadienį, birželio 1 dieną.

Tai ne klaida: dalinis Saulės užtemimas prasidės auštant ketvirtadieniui, birželio 2 dienai, šiaurės Kinijoje ir Sibire. Po to jo kelias pasuks į šiaurę ir kirs Tarptautinę  datos liniją. Užtemimas birželio 1-osios vakare bus matomas šiauriniuose Suomijos, Švedijos ir Norvegijos rajonuose ir arktinėje Kanados dalyje. Kadangi poliariniuose Rusijos ir Skandinavijos regionuose, kur saulė šiuo metu nenusileidžia už horizonto,  jis bus matomas prieš pat vidurnaktį, šis užtemimas buvo pramintas „vidurnakčio" užtemimu.

Šio dalinio Saulės užtemimo pradžia – 19:25:18 val. universaliuoju laiku,  maksimali užtemimo fazė bus pasiekta 21:16:11 val., jis bus matomas didžiojoje Aliaskos ir šiaurės Kanados dalyje, praneša „Space.com". Lietuvoje jo nepamatysime.

Iš viso per šią vasarą įvyks trys užtemimai: du daliniai Saulės ir vienas pilnas Mėnulio. Antrasis dalinis Saulės užtemimas įvyks penktadienį, liepos 1 dieną. Deja, jį pamatyti galės labai mažai žmonių: maksimali jo fazė bus matoma tik prie Antarktidos krantų.

Lygiai tarp dviejų Saulės užtemimų, birželio 15 dieną, įvyks pilnas Mėnulio užtemimas, kurį bus galima matyti ir Lietuvoje. Maksimali jo fazė  Lietuvos laiku bus pasiekta 22.22 val. Šį užtemimą galės stebėti milijonai žmonių Europoje, Pietų Amerikoje, Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose ir Pietvakarių Azijoje. Šiaurės Amerikoje jis nebus matomas.

Šiuose vaizdo siužetuose – birželio 1 d. dalinio Saulės ir birželio 15 d. pilno Mėnulio užtemimo apžvalga.

   

Facebook komentarai