Vegetarinė kiauliena - naujas Olandų mokslininkų tyrimas

Olandų mokslininkai iš Utrechto universiteto pradėjo tyrimus, kurių tikslas - užauginta kiauliena laboratorinėmis sąlygomis. Mokslininkų nuomone, jei šis eksperimentas būtų sėkmingas, pavyktų pamaitinti milijonus badaujančių neskerdžiant galvijų. Nors labiau tikėtina, jog eksperimentui pavykus, rezultatai paskęstų komercinės rinkos liūne...

Jeigu pavyktų sėkmingai įgyvendinti pradėtus tyrimus, tuomet auginti, šerti, transportuoti ir skersti galvijų nebebus būtinybės. Be to, sumažėtų ir metano kiekio, kuris susiformuoja gyvūnų virškinimo proceso metu ir mokslininkų nuomone, kelia žalą aplinkai. Nors tai ir yra puiki atsinaujinančios energijos alternatyva.

Tyrimo vadovas profesorius Bernardas Roelenas (Bernard Roelen) tiki, kad žmonės pirks dirbtinę mėsą, nes jau šiandien daugelio netenkina gyvulių laikymo sąlygos ir mėsos perdirbimo metodai.

Panašūs tyrimai atliekami ir Jungtinėse Valstijose, tarp jų ir vienas mokslinis darbas, finansuojamas agentūros NASA, kuri siekia sužinoti, ar gali mėsa būti auginama erdvėlaiviuose ilgalaikių misijų metu.

   

Facebook komentarai