Veido mimoplastikos ekstremumai sporte (Foto)

Žvelgiant į šias nuotraukas, įstabiausia yra tai, kad šiuos veidus taip deformavo ne viršgarsinio naikintuvo kabinoje siautėjančios 8-9 "g" perkrovos.

Galbūt ne vienam šie reti fotokadrai pasirodys juokingi ar net kvaili, tačiau šių nuotraukų herojai ne šiaip kvailioja, o siekia iš savo kūno išspausti maksimumą. Vieni maksimumą spaudžia iš kūno, kiti – iš smegenų. Skonio reikalas.

Vis dėlto, žvelgiant į šias nuotraukas, įstabiausia yra tai, kad šiuos veidus taip deformavo ne viršgarsinio naikintuvo kabinoje siautėjančios 8-9 g perkrovos. Veidus taip deformuoja velnias žino keliolika ar keliasdešimt g siekiančios raumenų perkrovos atletų kūnuose ir tų kūno cilindro erdvėje išsitenkančios išscentrinės jėgos.

Nesunku pastebėti, kad daugumą čia užfiksuotų kadrų sudaro momentai iš sporto šakų, kuriose įsisukama: didžiuliu greičiu atliekami dailiojo čiuožimo suktukai, kūlversčiai neriant nuo įvairaus aukščio tramplinų, rutulio stūmikų ir disko metikų mostai. Neabejotinai daugiau ne itin akiai patrauklių deformacijų išvystume, tarkim, kovinio sporto atstovų veiduose, tačiau jose veidus deformuoja "trečioji" jėga – varžovas. Ir deformuoja ne akimirkai ar dviem... O čia viską išspaudžia pats sportininkas bei gamtos jėgos – ir viskas be traumų tučtuojau grįžta į savo vietas.

   

Facebook komentarai
reklama