Žemė, kokios dar nematėme: NASA atgaivino legendinę „Žemės patekėjimo“ nuotrauką (Video)

Penktadienį NASA išplatino naują simuliaciją, kurioje parodyta, kaip Žemę iš jos palydovo matė JAV astronautai. Pasinaudoję topografiniais duomenimis iš aplink Mėnulį skriejančio palydovo, NASA mokslininkai leido visiems virtualiai pažvelgti į stulbinamą vaizdą.

1968 metų Kūčių vakarą „Apollo 8“ astronautai Frankas Bormanas, Jamesas Lovellas ir Williamas Andersas skriejo aplink Mėnulį. Ketvirtą kartą skrendant aplink jį W.Andersui kvapą užgniaužė įspūdingas vaizdas horizonte. Astronautas nedelsdamas kylančią Žemę užfiksavo juodai baltoje nuotraukoje, o netrukus pagriebė geresnę aparatūrą ir Žemės patekėjimą nufotografavo spalvoto vaizdo kamera.

Po kelių dešimtmečių, kalbėdamas apie vieną įsimintiniausių akimirkų jo gyvenime, W.Andersas pasakojo, kad tuomet jį aplankę netikėtas supratimas: „Man nušvito – mes skrendame taip aukštai čia, Mėnulio orbitoje, studijuojame Mėnulį, o iš tikrųjų pats įdomiausias viso skrydžio įvykis – Žemės vaizdas.“

„Time“ ir „Life“ žurnalai spalvotą Žemės patekėjimo nuotrauką išrinko viena įspūdingiausių XX amžiaus nuotraukų ir viena iš 100 nuotraukų, kurios pakeitė pasaulį.

   

Facebook komentarai