Ženkliai padaugėjo atakų per PDF failus

PDF failų pažeidžiamumai tarp kibernetinių nusikaltėlių tapo ypač populiarūs, vienbalsiai teigia saugumo specialistai.

„McAfee“ ekspertai teigia, jog jei 2007 ir 2008 metais tik 2% kenkėjiškos programinės įrangos buvo skirti PDF failų pažeidžiamumams, tai praėjusiais metais šis skaičius padidėjo iki 17%, o pirmąjį šių metų ketvirtį pasiekė net 28%.

Priežastis paprasta: nusikaltėliams tapo sudėtingiau aptikti naujus pažeidžiamumus operacinėse sistemose ir naršyklėse, todėl jie didesnį dėmesį skyrė PDF failams, kurie yra beveik kiekviename kompiuteryje. Be to, nemažai žmonių šventai tiki PDF failų saugumu, manydami, kad pažeidžiamiausi yra „Microsoft Office“ dokumentai.

„McAfee“ specialistų susirūpinimą palaiko ir „Symantec“ ekspertai, teigdami, kad jei 2008 metais tik 11% hakerių atakų buvo nutaikyti į PDF pažeidžiamumus, 2009 metais šis skaičius padidėjo iki 49%.

„Adobe“ kol kas teisinasi, jog dauguma atakų yra susijusios su vartotojų laiku neatnaujinta programinę įrangą. Šiam tikslui bendrovė net sukūrė automatinį atnaujinimo procesą, kuriuo metu be jokių užklausų atsisiunčiami naujinimai.

Vis dėlto „Adobe“ ketina įdiegti „Sandbox“ koncepciją, kurios pagalba bus galima atskirti procesus vienas nuo kito ir nuo visos sistemos.

   

Facebook komentarai